W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Prośba o pomoc w konfiguracji kotła Subskrybuj
2021-10-28 20:09
  tomus1888 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam, wprowadziłem się do domu gdzie jest kocioł EKO PLUS 25kw sterownik 3.5 ale wygląda jak ten defro smart ii
Dom 160m2 ocieplony, parter i piętro
Na scianach tylko grzejniki i w grzejnikach mam tylko zwykłe zawory kulowe. Problem polega na tym że niestety na piecu mam tylko 42 stopnie grzejniki w pomieeszczeniach otwarte dosłownie na 1mm a w pokojach 24 stopnie ogólnie za gorąco. 
Co będzie lepszą opcja kupić sterownik pokojowy czy założyć zawory termostatyczne ustawić je na 22 stopnie a na kociołku trzymać sobie 60 stopni. 
Ogólnie kocioł praktycznie ciągle grzeje stan podtrzymania nie trwa więcej jak kilka minut i znów odpala dmuchawe i grzeje. Kocioł już jest od dziś podłączony online. Prosze o porady jak to ustawić żeby miało ręce i nogi
Popiół spieki się robią według mnie małe, ekogroszek raczej z pewnego żródła bo brat nim pali na innym kotle i ma dosłownie proszek jako popiół i małe ilości.
Podajnik mam na 4-5sekund ale wydaje mi się że nie ma  kopca tylko raczej po nocy jest poniżej poziomu podajnika ale jak dam dłuższy czas to jeszcze większe spieki
Piec w trybie AUTO.
Użytkownicy online: Czosnowka, JDziuk2022, jwojtowicz, laudrup, marekmarek, Martines