W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Krzywa grzania / nachylenie/ przesunięcia góra dół Subskrybuj
2021-10-07 18:19
  kemil Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witajcie
Jestem  po lekturze na temat krzywej grzania.
Temperaturę kotła mam ustawioną bez regulatora pogodowego na poziomie 60*C
W przypadku obwodu CO1 - zawór 4D mam włączony regulator pogodowy i ustawione parametry:
Krzywa grzania - temp. dla -10°C = 45*C
Krzywa grzania - temp. dla +10°C = 38*C

Pytanie praktyczne
Jak dla temperatury dla+10 zamiast 38*C  ustawie  wartość np. na 50*C  z której krzywej grzania na którą wskoczę / poniżej wykres krzywej grzania.
Rozumie że jedyny parametr jaki mogę korygować to temperatura grzania  Obwód CO 1 -  Obwód CO 1 - zawór 4Dzawór 4D
dodane 2021-10-07 17:42

dodane 2021-10-07 18:19W uzupełnieniu: przy ocieplonym przyzwoicie budynku i zadanej temp wew.  20*C przyjme wsp ok 1,4 czyli dla krzywej -10*c jaka powinna być temp zadana dla co1 zawór 4d ma być 70*c czyli na kotle 75*c ? 
2021-10-07 22:15
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Stary, odpuść sobie te wykresy i olej tą krzywą, bo zginąłeś jak Andzia w krzakach  Na początek ustal na sztywno jaką temp.za zaworem 4D potrzebujesz żeby uzyskać w pomieszczeniu odpowiednio zadaną temp.wew. jednocześnie obserwując ile stopni jest na zew.i korygując odpowiednio temp.w przypadku jeśli nie dogrzewa i odwrotnie. Najlepiej zapisuj sobie gdzieś te wartości i dopiero potem kombinuj z pogodówką na podstawie krzywej. Osobiście szukałem odpowiedniej temp.za zaworem 4D dla temp. +10st/-10st i 0st czyli tych kluczowych dla krzywej, powodzenia życzę  

Użytkownicy online: Giemula, Romek