W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  Sterownik bruli nie można uruchomić Subskrybuj
2021-09-25 11:22
  cmskier Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam kolegów, mam wersje oprogramowania 0.1.17.22 (ostatnia aktualizacja w 2009 r.)od jakiegoś czasu po wyłączeniu prądu sterownik wyświetlał napis Loading... i dalej nie startował lub uruchamiał się ale nie było danych w stronie web.
Na ogół wystarczyło ponownie wyłączyć i włączyć i wszystko było OK.
Dziś sterownik nadszedł moment krytyczny i sterownik albo pozostaje na napisie Loading.. i dlaej nic się nie dzieje albo się restartuje i sytuacja się powtarza. Po dłuższym wyłączeniu czasami migną temperatury (tak jak by wystartował) i ponownie Loading, często również w sterowniku zapala się (na środku płyty głównej) czerwona dioda i słychać klapanie przekaźnika.
Próba wgrania nowego oprogramowania się nie udaje ponieważ sterownik nie odpowiada, wyczyszczenie karty (jak również załadowanie nowej) nic nie daje.
Proszę o pomoc i podpowiedź co może być przyczyna i jak można to naprawić?
2021-09-25 21:29
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Miałem podobne objawy ostatniej zimy z ECoal z 2012 roku. Na początek wyciągnąłem kartę SD i pomogło na tydzień czy dwa.
Potem musiałem odłączyć moduł internetowy i zadziałało.
Nie czekając na dalsze objawy wymieniłem kondensator, podłączyłem wszystko i śmiga. 
W zasadzie śmigało, bo trzy tygodnie temu OEP 25 został odłączony. 
2021-09-27 08:29
  cmskier Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za info, kartę już wyjmowałem nie pomogło. Na chwilę obecną po nie wiadomo której próbie wystartował ale pewnie do pierwszego zaniku prądu i sytuacja się powtórzy.
Sprawdzę ten kondensator może to on.
2021-09-27 19:38
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Tu masz podobny wątek:
Reset sterownika
2021-10-07 18:15
  cmskier Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Potwierdzam wymiana kondensatora załatwiła sprawę, sterownik hula aż miło. Dziękuję za pomoc. 
Użytkownicy online: domimik, Faja64, jamma, jnevrela