W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo eko plus 20 jak zaczać? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-09-22 17:44
  kemil Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witam jak zacząć. Jaki try podajnika wybrać? Resortowy eCoal, resortowy reczny, grupowy? Czytam czytam ale nie ogarniam. Tryb auto-lato? Itd. . Może ktoś łopatologicznie napisze. Z góry dziękuję. 
2021-09-22 17:49
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
kemil napisał » 2021-09-22 17:44
Witam jak zacząć. Jaki try podajnika wybrać? Resortowy eCoal, resortowy reczny, grupowy? Czytam czytam ale nie ogarniam. Tryb auto-lato? Itd. . Może ktoś łopatologicznie napisze. Z góry dziękuję. 

Witam.
Proponuję zrobić sobie herbatę albo kawę, albo otworzyć piwko.
Usiąść wygodnie i przeczytać instrukcję sterownika.
Następnie warto przeszukać forum w poszukiwaniu interesujących nas kwestii.
Mi pomogło.

Ps.
Nie jestem złośliwy w tym momencie.
Łatwiej zrozumieć pracę pieca po lekturze podręcznika.
2021-09-22 23:31
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@MateoKoc nie tłumacz się, lektura instrukcji obsługi sterownika jeszcze nikomu nie zaszkodziła Dodatkowo na forum jest  stary jak świat temat "Poradnik Palacza" tam jest wiele wskazówek co i jak ?
@kemil jak chcesz żeby Ci pomóc ogarnąć temat, musisz podać więcej informacji na temat swojej instalacji, czym palisz itd... ale to już było... nikt nie poda Ci gotowca, mnie już też przestało się chcieć. Dobrze, że są nowi palacze, tacy jak @Mateo...którzy jeszcze mają zapał, pozdrawiam  
2021-09-23 08:43
  kemil Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Faktycznie mało konkretów z mojej strony
Na tą chwilę  jestem udostępniłem się  jako TKW47  -  jestem widoczny?
Mam ustawiony tryb auto
tryb spalania: retyrtowy-ecoal ( ustawiony przez montera - pogodówka z  pomiarem  temperatury na zewnątrz plus jeden czujnik w domu)
Prośba jeśli znajdziecie chwilkę o sugestie  

Prośba o radę ( o ile jest możliwe do wykonania). Czy da się wymusić  inną temperaturę w łazience do reszty domu - mając jeden układ CO i badaną temperaturę tylko na przedpokoju. W pokojach standardowe  pokrętła z termostatami?

ps:
MateoKoc, leON22  dzięki za konstruktywną i słuszną uwagę: zabieram się za lekturę "Poradnika Palacza"

2021-09-23 09:10
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
kemil napisał » 2021-09-23 08:43
Faktycznie mało konkretów z mojej strony
Na tą chwilę  jestem udostępniłem się  jako TKW47  -  jestem widoczny?


Tak jesteś widoczny.

Po co ci tryb Auto-Lato skoro masz w harmonogramie ustawioną Zimę dla całej doby we wszystkie dni tygodnia?
Poza tym widzę, że masz włączoną opcję: "Zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia."
Ja bym ją wyłączył, bo wpływa na stabilność pracy kotła.

2021-09-23 09:25
  kemil Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
 MateoKoc:
Zmieniłem w programatorze cały tydzień na auto-lato - dobrze ?
Czy parametr: :Temperatura zewnętrzna dla Auto-Lato 17,0 °C -  tak zostawić?


Obwód CO 1 - zawór 4D
Zmieniłem: "Zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia." na NIE - to w tym miejscu jest?

ps: dzięki
2021-09-23 09:31
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
kemil napisał » 2021-09-23 09:25
 MateoKoc:
Zmieniłem w programatorze cały tydzień na auto-lato - dobrze ?
Czy parametr: :Temperatura zewnętrzna dla Auto-Lato 17,0 °C -  tak zostawić?


Tak jak jest napisane w instrukcji sterownika:
"Temp. zewnętrzna dla trybu Auto-Lato
Temperatura zewnętrzna, przy której sterownik automatycznie zostanie
przełączony w tryb Lato. Zakres [5°C do 25°C]

Histereza Auto-Lato
Parametr określa przy jakim spadku temperatury na zewnątrz od Temp.
zewnętrznej dla trybu Auto-Lato zostanie załączony tryb Zima. Zakres [0.3°C do 5°C]"

Ustaw wedle uznania.

Poza tym ja bym wyłączył regulator pogodowy temperatury kotła. Prawie nikt tego nie używa.
Moim zdaniem nie ma potrzeby ciągłego zmieniania temperatury na wyjściu ze względu na temperaturę zewnętrzną.
To dodatkowe zamieszanie w pracy pieca.
2021-09-23 09:54
  kemil Posty: 23 Ostrzeżenie: 0

Co do definicji :Temp. zewnętrzna dla trybu Auto-Lato, Histereza Auto-Lato są one dla mnie to myślę jasne
Bardziej mi chodziło  o sam poziom 17% ( czy to taki standard czy ustawienia domyślne producenta ?) - ale dziękiuję za odpowiedź.

Co do  regulatora pogodowego temperatury kotła - muszę jeszcze doczytać i się podszkolić, bo jak go wyłączę to  co z trybem spalania: Resortowy eCoal ? Wtedy ma on sens?

Dziękuje Ci za pomoc i poświęcony czas
2021-09-23 10:03
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
kemil napisał » 2021-09-23 09:54

Co do definicji :Temp. zewnętrzna dla trybu Auto-Lato, Histereza Auto-Lato są one dla mnie to myślę jasne
Bardziej mi chodziło  o sam poziom 17% ( czy to taki standard czy ustawienia domyślne producenta ?) - ale dziękiuję za odpowiedź.


Nie % tylko
°C. Poza tym sam musisz zdecydować przy jakiej temperaturze ma przejść na tryb zima i zacząć grzać grzejniki. Nikt ci nie poda uniwersalnej wartości.

kemil napisał » 2021-09-23 09:54

Co do  regulatora pogodowego temperatury kotła - muszę jeszcze doczytać i się podszkolić, bo jak go wyłączę to  co z trybem spalania: Resortowy eCoal ? Wtedy ma on sens?


Temperatura kotła, a tryb spalania to dwie różne sprawy.

A tak przy okazji, cytat z DTR kotła:
"W celu ochrony kotła przed korozją niskotemperaturową należy
utrzymywać na kotle temperaturę co najmniej
60°C. Temperaturę wody
powracającej do kotła powyżej
50°C."
2021-10-04 18:05
  krisgam Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
Witam.Czy moje wykresy i ustawienia są dobre.
2021-10-05 23:10
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Na początek, popraw komunikację sterownika z netem, bo jakoś tępo to śmiga, nic nie można podejrzeć 
2021-10-09 15:27
  krisgam Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
Komunikacja jest lepsza. 
2021-10-09 16:36
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Ogólnie jest OK , zmieniłbym ilość podań w grzaniu z 3 na 5x i skrócił czas postoju z 60 na 40s oraz podniósł min.temp.powrotu z 45 na zalecane przez producenta 50st
2021-10-09 19:48
  krisgam Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
Dzięki.:
2021-10-15 20:53
  alcon88 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Też jestem nowym użytkownikiem takiego kotła, trochę poczytałem i chyba ogarnąłem to sterowanie, ale irytuje mnie że pompa CWU cały czas działa, nagrzewa bufor nawet powyżej zadanej i się nie wyłącza. Czy da się to ustawić tak żeby się wyłączała po nagrzaniu wody. Czy jednak coś popierniczyłem
2021-10-15 21:05
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
alcon88 Ile masz ustawione na piecu a ile na boilerze??? Którą pompę masz ustawioną jako ochrona powrotu,jeśli CWU jako ochrona powrotu to ochrona ma priorytet i będziesz miał dogrzany boiler o ile jest zadana niższa od pieca o co najmniej z 15 st
2021-10-16 10:29
  alcon88 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za odpowiedź. Teraz na piecu 50 i 50 na boilerze. Ochronę powrotu mam na CWU wiec tu jest pies pogrzebany
2021-10-17 21:04
  Rybson Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich
Ja się w sumie podepnę z jednym pytankiem takim totalnie na start:

Mam od 2 tygodni OEMP 20 kW ale..
w ustawieniach spalania przy rubryce typ kotła (czy jakoś tak) widnieją dwie pasujące pozycje: 
EKO Plus M i Eko Plus M 14/20/26E - tu są osobne pozycje dla każdej mocy.
monter zostawił EKO plus M, ja natomiast po resecie włączyłem EKO Plus M 20E, nie wiedząc że wcześniej było inaczej, monter twierdzi że ma być EKO plus M. Mindfuck.. no i zacząłem drążyć temat, ale zacznę od wklejenia zdjęcie pieca



czy jest to jakaś starsza wersja? Na okładce instrukcji i na stronie producenta są kotły bez wygrawerowanych napisów na drzwiczkach, porównałem dane z naklejki na boku, no wszystko się niby zgadza, data produkcji mojego to 2021. W wątku o aktualizacjach znalazłem coś takiego:

    - EKO PLUS M dla starszych podajników
    - EKO PLUS+ - gama kotłów EKO++    - EKO PLUS M: 14E, 20E, 26E - nowe reduktory 
I tu by było wszystko jasne, z tym że mój ma datę produkcji 2021 !
Faktem jest, że na ustawieniu z 20E, podajnik i dmuchawa działają inaczej. A i jeszcze jedno, kumpel montował ten sam piec u siebie niedawno, ma dokładnie taki sam jak mój, a monter mu ustawił 20E

Ktoś coś wie? Albo może pokaże mi oznaczenie na swoim reduktorze? 
Z góry dzięki za pomoc!



Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Kiler5, koruss, Radek64, Slawekoz