W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ocena popiołu. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona5 / 5Następna stronaOstatnia strona
2021-09-28 21:26
  Marman Posty: 61 Ostrzeżenie: 0
Tak kolego ale to już wogole dla mnie ciężka sprawa więc przynajmniej w pierwszym sezonie pozostanę na ecoal. Poczytam poobserwuje i może zacznę eksperymentować w przyszłym roku ale dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc. I korzystając z okazji kolego leon22 zakładając że jest mocny mróz na dworze i chcąc puścić ma kaloryfery temp zadana za zaworem np 60 stopni to jaka proponujesz temp zadana kotła?
dodane 2021-09-28 21:26Bo przy tych temperaturach rzędu w nocy 7- 10 stopni temp zadana miałem 40 a grzejniki zaledwie letnie takie e mam termostaty więc może być to ich wina. Ze temp w pokoju była wysoka i one blokowały jakby to ciepło, muszę poobserwować jak temperatury spadną
2021-09-28 21:31
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wg mnie wystarczy 65st, ale 60st w grzejniki to jakiś kosmos, nie wiem czy ktoś tak teraz grzeje ? Przysłowiowe " dwa grzybki w barszczu" to za dużo, albo puszczasz w obieg 50- 55st i regulujesz termostatami albo odkręcasz termostaty na max i regulujesz zaworem 4D  
2021-10-23 03:12
  Marman Posty: 61 Ostrzeżenie: 0
No wiesz mam pierwszy sezon a mrozów jeszcze nie było..  kiedyś w starym piecu jak było zimno na dworze na piecu trzeba było mieć kolo 65stopni wtedy w domu było ciepło i przytulnie. Tzn 25 stopni.
dodane 2021-10-21 21:11Witam mam prośbę do doświadczonych kolegów może ktoś rzucić okiem na mój sterownik i powiedzieć mi co może być przyczyną tego że zawor 4d przy zmianie temp za zaworem na mniejszą teraz ciągle zmienia pozycje? Kilka dni temu jak miałem temp za zaworem ustawiona wyższa to zawor cała dobę byl w jednym położeniu i utrzymywał stała temp co widać na wykresie.. nic nie zmieniałem tylko temp za zaworem na mniejszą.. I drugie pytanie to temp podajnika.. przy obecnych ustawieniach ladnie spala mi paliwo popiół jest ładny, ale temp podajnika idzie nawet do blisko 45 stopni.. co mogę mnienic by tak nie było? Czy nic nie zmieniać i może taka być ta temperatura?
dodane 2021-10-23 03:12Mógłby ktoś coś o tym powiedzieć? martwi mnie ta temp podajnika.
Pierwsza stronaPoprzednia strona5 / 5Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: adamb12, AdamSroka16, Pieron, Szido