W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Rozpalanie Subskrybuj
2021-06-28 20:08
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Pytanie do ES. Co wpływa na czas od wyłączania zapalarki do fazy grzania? Okresy są różne zauważyłem rozbieżności między 30, a 60 sekund. Zależy mi na wydłużeniu tego czasu. Jest jakakolwiek opcja aby to kontrolować?
2021-06-28 22:35
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Chodzi tutaj o czas stabilizacji. Proces ten jest realizowany od pojawienia się ognia. Może maksymalnie trwać tak długo jak ustawimy w parametrze "czas stabilizacji". Nasz algorytm cały czas kontroluję poziom światła w tym etapie i w momencie spadku światła o kilka procent od zarejestrowanej  maksymalnej wartości, przerywa cykl dmuchania i przechodzi do kolejnego etapu jakim jest grzania.
Dlatego czas stabilizacji masz zmienny, bo algorytm wykrywa spadek światła i żeby nie dopuścić do wypalenia paliwa następuje jego podawanie
2021-06-30 13:47
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Nie zgodzę się z tym. Ponieważ nawet jak zmienię czas stabilizacji z ustawienia fabrycznego dla palnika vip20 czyli 60sekund na załóżmy 120sekund to od osiągnięcia progu detekcji płomienia np. 20% tryb grzania nie następuje po tych dwóch minutach tylko o wiele wcześniej. Z reguły jest to ok 30-50 sekund.
dodane 2021-06-28 22:58 
Przepraszam....drugi raz dokładnie przeczytałem i zrozumiałem. Czyli gdybym chciał zwiększyć czas stabilizacji najlepiej zwiększyć ilość podanego do rozpalania paliwa metodą prób i błędów aby poziom % płomienia raczej nie spadał do czasu grzania po określonym w sterowniku czasie stabilizacji?
dodane 2021-06-29 00:58Zrobiłem trzy próby i myślę, że jest to trudne do zrealizowania, a może i nawet niemożliwe.


Chodzi tutaj o gromadzenie się sadzy podczas rozpalania i paru pierwszych minutach pracy. W sezonie zimowym nie ma z tym problemu ponieważ kocioł pracuje długi okres czasu i sadza zdąży się zawsze wypalić. W sezonie letnim kocioł pracuje przez pół godziny na dobę i nie ma na to szans. Z każdym kolejnym rozpaleniem dochodzi porcja świeżej sadzy. Przy starcie zimnego pieca tlen potrafi spaść nawet do 1%.

Znalazłem takie eksperymentalne ustawienie, które wydaje się być ok ponieważ podczas startu tlen nie spada poniżej wartości jakie osiąga podczas pracy. Jednakże myślałem, że jest jeszcze inny sposób stąd mój post.

Aktualnie po fazie rozpalania tryb grzania zaczyna się z mocą 6kw. Co każdy cykl pracy podajnika podawanie zwiększa się o 2kw, aż do momentu gdy palnik osiągnie ustaloną moc 20kw. Do tego dochodzi jeszcze doświadczalnie dobrany próg detekcji płomienia, ilość podanego do rozpalenia paliwa i moc dmuchawy podczas detekcji płomienia.
dodane 2021-06-30 13:47A tak apropo jaki jest typ, model zapalarki w palnikach vip? Pisałem do Skiepko ale nie otrzymałem odpowiedzi.
2021-07-21 20:08
  carnivean Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
FKK PSX-2-240-B
2021-07-22 01:56
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
carnivean napisał » 2021-07-21 20:08
FKK PSX-2-240-B



Dzięki😉
Użytkownicy online: Czosnowka, Petr212