W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Przechodzenie pieca na grzanie wczesniej niż temperatura zadana Subskrybuj
2021-06-22 10:01
  antonio Posty: 1 Ostrzeżenie: 0

Potrzebuje pomocy w wyłapaniu, które ustawienie na piecu (Staniątki 300) sprawia, że temepratura zadana na piecu jest podbijana o ok. 5 stopni. Mam ustawione 52 stopni jako zadana na piecu. W trakcie trybu podtrzymania gdy temperatura spada do ok. 56,76 (np. na wykresie Temp.  22.06 o 00:29, czy 1:03) to włącza się tryb grzania pomimo tego, że temperatura zadana jest ciągle osiągnięta, a sam piec był w czasie, gdy czekał na kolejny cykl z podtrzymania. 

Jest to problemtayczne w ciagu dnia zwłaszczca, gdy jest lekki pobór cwu i temperatura na piecu co rusz spada delikatnie - a to sprawia, że co ok. 15/20min piec przełącza się na grzanie. zamiast czekać, aż całe ciepło z pieca zostanie odebrane i dopiero wtedy się rozpalić na dłuższy moment.

Próbowałem teraz zmienić temeraturę obniżoną na piecu (choć wg programatora ciagle jest normalna ustawiona), zmieniłem na temeraturze cwu zadaną, by zawsze była osiągnięta, podbicie pieca cwu tez jest na 1 stopień. 
Generalnie nie mam pojęcia skąd jest to magiczne 5 stopni

Dzięki za pomoc.
2021-06-22 12:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
2021-06-22 21:30
  antonio Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Rozumiem, że sugerujesz zmniejszenie czasu podtrzymania, tak? Czaję - jak zmniejszę czas podtrzymania to nie będzie wchodził na grzanie - bo się wtedy na dobra sprawę trochę podgrzeje. Jednak jest tu minus, że wtedy zużycie rośnie. A to staram się zoptymalizować zwiększając czas podtrzymania.
Chyba żeby iść w stronę - częściej a krócej podawać i mniej go dmuchawą dawać. Jak robiłem testy to dopiero przy ok. 15 min przerwy udało mi się doprowadzić go do tego, by nie przechodził w grzanie tak często, ale to się mi wydawało bardzo często i zużycie też było dość duże...



Ale wracając - moim pytaniem było, dlaczego on przechodzi na grzanie w momencie jak ciągle temperaturę zadaną ma osiągniętą? Czy jest to jakaś na sztywno wartość w piecu ok. 5 stopni i tyle - nic z tym nie zrobię? Czyli jako obejście mógłbym zmniejszyć temperaturę zadaną na piecu, ale stawiam że było by to takie bardzo chłopskie obejście na ten mechanizm, który jest po coś
2021-06-23 06:22
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Tryb ecoal tak ma. Możesz zmienić na grupowe lub ręczne, to będzie inaczej.
Ja mam podtrzymanie 45min, 3 powtórki, spala 2,8 - 3kg obecnie, przy 4 dorosłych osobach, zmywarce i pralce pod ciepłą wodę podpiętymi. Bardzo rzadko odpala tryb grzanie.
2021-06-24 07:31
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
antonio napisał » 2021-06-22 21:30
Rozumiem, że sugerujesz zmniejszenie czasu podtrzymania, tak? Czaję - jak zmniejszę czas podtrzymania to nie będzie wchodził na grzanie - bo się wtedy na dobra sprawę trochę podgrzeje...


Sorki ale nie rozumiesz  , @verb zasugerował Ci co masz ustawić , nawet dokładnie zaznaczył, który parametr w trybie podtrzymania , bo wg wykresów Twój kociołek obecnie w nim pracuje , czyli odpala co 30min ( czas postoju podajnika ) , czyli kierunek przeciwny - trzeba odpowiednio wydłużyć ten czas . Dodawaj stopniowo po 10min i obserwacja tak żeby kocioł nie zgasł ( jeżeli masz odpowiedni opał i kopiec z popiołu na palniku to w/g mnie 60min powinno wystarczyć ) , u mnie obecnie ustawione 70min ( groszek kolumbinski ) ale często odpala w trybie grzania ( duży przemiał CWU )  

Użytkownicy online: alek2104, kkaszub, peterkaaa, Wd27