W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Problem z reg. temperatury pokojowej Subskrybuj
2021-05-22 23:58
  serbinowska9 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich mam na imię Wojtek dołączyłem do was bo brak mi już pomysłu. 
Mam pytanie jak w temacie. Czytałem podobne wątki ale niestety nic to nie dało. 
A więc - sterownik eCoal V2.1 zareagował na czujnik zewnętrzny i jest OK. Niestety pokojowy nie działa. Sprawdzałem już przekładając zewnętrzny w miejsce wewnętrznego i wszystko OK więc płyta OK. Mam sterownik SALUS - taki pokojowy regulator. Czy mogę taki podłączyć i nim sterować temp. w pomieszczeniu ? 
Czy mam racje myśląc że oba sterowniki powinny być takie same jak ten firmowy zewnętrzny. 
A i uprzedzając pytanie sterowniki były montowane na wyłączonym prądzie.
Proszę o pomoc bo już mi głowa puchnie od przekręcania kabelków ))
Pozdrawiam  i czekam na podpowiedzi.
2021-05-23 19:57
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Cześć. Regulator temperatury pokojowej na pewno działa. Zależy to od ustawień w sterowniku.
Ustawienia użytkownika :
Regulator temperatury kotła na CO

Regulator temperatury wewnętrznej na pokojowy

Ustawienia zaawansowane -  Tryb pracy pompy CO dla reg. wewnętrznego na Załączona
Pozdrawiam
2021-05-25 00:21
  serbinowska9 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam,
dziękuje za odpowiedz. Wszystko tak jak napisałeś i niestety nie pokazuje :-(((((
 
2021-05-25 08:04
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Piszesz o sterowniku, a chodzi Ci o to żeby, czujnik temp.wew. wyświetlał temp.na schemacie ? Niestety  Salus nie będzie jej pokazywał :( Oryginalny czujnik ustaw jak radzi @jendrek, mam nadzieję że wpiąłeś go w odpowiednie miejsce w sterowniku pewny
2021-05-25 16:18
  serbinowska9 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
No trochę sie gubię. 
Wpięte na 100 % dobrze ale jak rozumiem czujnik pokojowy  ma służyć do tego by można było na nim ustawić temperaturę jaką chcę uzyskać w pomieszczeniu a on stopuje piec lub pozwala puszczać wodę na grzejniki ? 
Maż może linka do takiego czujnika by było OK ?
2021-05-25 16:38
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Czujnik jest elementem wykonawczym do pomiaru temperatury w pomieszczeniu. Temperaturę zadaną w pomieszczeniu ustawiasz w sterowniku. Sterownik po dogrzaniu pomieszczenia wyłącza pompę CO.
Pozdrawiam. 
2021-05-25 20:24
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
serbinowska9 napisał » 2021-05-25 16:18
No trochę sie gubię. 
Wpięte na 100 % dobrze ale jak rozumiem czujnik pokojowy  ma służyć do tego by można było na nim ustawić temperaturę jaką chcę uzyskać w pomieszczeniu a on stopuje piec lub pozwala puszczać wodę na grzejniki ? 
Maż może linka do takiego czujnika by było OK ?

Stary gubisz się, bo pewnie nie chce Ci się przeczytać instrukcji obsługi Twojego sterownika  @jendrek , sterownik może jeszcze po dogrzaniu pomieszczenia j/w wyłączyć pompę ale również obniżyć temp.zadaną kotła , oczywiście wcześniej ten parametr trzeba zdefiniować i wpisać w odpowiednie miejsce wartość temp.obniżonej  
PS.  @serbinowska9 udostępnij sterownik , wtedy wszystkim będzie łatwiej , a tak to nie wiadomo co masz tam "nadziabdziane"  
dodane 2021-05-25 20:24
Tu masz podgląd ustawień sterownika @jendrek, u którego czujnik temp.wew. działa
2021-05-25 20:48
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
leON22, zgadzam się, a @serbinowska9 sterownik SALUS  może chyba wykorzystać  jako termostat pokojowy Tylko po co tak komplikować sterowanie.
Użytkownicy online: aburek, iro1973, mario73kf