W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Temperatura za zaworem Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-02-16 19:10
  Rybki Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
leON22 pomógł i rozwiązał problem temperatury zaworu. Pisaliśmy PW później telefonicznie już dawal wskazówki. Profesjonalne porady, za które bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że wkrótce rozwiąże problem wysokiej temperatury podajnika, a czasem dokupie drugi czujnik temperatury i będę mógł skorzystać z zadeklarowanej pomocy leONa22 w podpięciu go. Pozdrawiam 
2021-02-17 07:23
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Łukasz  , nie ma za co Z tą wysoką temp. podajnika w kotłach RBR ( nie wiem czy we wszystkich , bo takowego nie posiadam , a szkoda  ) jest problem , ktoś kiedyś go tu rozwiązał . Nie wiem, czy do końca , może się odezwie pewny
tommyp2 napisał » 2018-10-30 13:01
Ok, dzięki za radę, podejdę do tematu jeszcze raz od początku.

Mój problem jest taki, że podajnik grzeje się podczas dłuższej pracy, a przy takiej pracy jak teraz jest w miarę ok. 
Cały cyrk zaczyna się podczas dłuższej pracy, a dlatego już jestem chory przed sezonem. 
Ok ustawiam według porady i czekam... 

dodane 2018-09-26 15:09Witam panowie,

problem został rozwiązany, że ktoś ma ochotę zgadnąć co było przyczyną? 😉😉😉
dodane 2018-10-07 19:05Niestety po dwóch dniach normalnej pracy problem powrócił...
Dziś podczas pracy znów temp. podajnika 72 stopnie...

Otworzyłem całkowicie wyczystkę i przez parę dni kociołek chodził normalnie potem znowu jakąś porażka ... Panowie macie jakiejkolwiek pomysły ?? 
dodane 2018-10-25 12:09Kolego vmilo czy możesz napisać w jakim kotle masz zamontowany ten palnik?
dodane 2018-10-30 13:01A więc, aby zakończyć temat może komuś się przyda...

Opanowałem nieco tan palnik, ale pomogło jedynie wyciągnięcie szamotu z kociołka, teraz temp. przy długim odstawieniu ok. 60 stopni.
Wygląda na to, że działał on jak coś w rodzaju bufora, po odstawieniu nagrzany szamot podbijał temp. palnika, który jest z żeliwa i bardzo łapał temp. Powodowało to również przebijanie temp. zadanej.

Teraz jest o wiele lepiej.
Pozdrawiam.

Chciałem jeszcze PODZIEKOWAĆ wszystkim, którzy udzielali się w wątku :
szczególnie koledze vmilo i leON22 
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: kociolek14