Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  eCoal.pl v3.5  OEP16kW - 120 m kw ustawienia kotła Subskrybuj
2021-02-14 14:51
  boojak Posts: 7 Ostrzeżenie: 0
Pytanie w sprawie ustawienia kotła. Ogólnie nie narzekam na wysokie spalanie, wszystko jest ok, nie ma spieków, mało popiołu, ale niekiedy pojawia mi się zupełnie inny wykres niż zazwyczaj (w załączniku nr 2) - czyli duże różnice pomiędzy temperaturą kotła do 15 stopni w godzinę, jakby szybkie wychładzanie kotła. Wiem, że nawet mój wykres 1, wygląda trochę dziwnie, a wykres powrotu to wykres piła  

Nic nie zmieniałem w ustawienia, temp zew. była zbliżona i takie zmiany. Na ogół miałem tak gdy temp powrotu była za wysoka w stosunku do zadanej kotła (musiałem mieć min 10 C różnicy), więc sobie radziłem (załącznik 3), ale dziś już nie mam pomysłów. 

Poza tym jeśli macie jakieś sugestie i uwagi to chętnie wysłucham. 

Kotłownie mam 20 m od domu. Kocioł jest na układzie otwartym tylko przy piecu, mało tam jest wody (dlatego taki wykres powrotu), następnie drugi układ zamknięty połączony wymiennikiem ciepła. Bez CWU.

problem
3 s

dodane 2021-02-14 14:51Po testowałem sobie spalanie grupowe i mam kilka pytań.

1. Co zrobić by po osiągnięciu temp zadanej wyłączyła sie dmuchawa? np ustawione mam 58 C i dmuchawa wyłączy sie przy 60 C, więc temp kotła wzrośnie do około 64 C. Czy na to pomoże tylko obniżenie temp zadanej czy jakiś inny parametr?

2. W grupowym spalaniu ustawia sie ilość powtórzeń, ale jaki tam jest czas podawania podajnika?

3. Porównując to co sie dzieje w kotle na grupowym do automatu to w grupowym jakby mało podawało ekogroszku i nie miało sie co palić. Na automacie zawsze jest tam dużo. Czy na to pomoże przejście np na moc 12-16 kw z 8-12 kw? Lub co innego?


4. Jeśli ustawie dmuchawe poniżej 35% to praktycznie nie moge dojechać do zadanej temp, ale wtedy temp spalin jest poniżej 140 C (to chyba ok), przy dmuchawie 40% to temp spalin dochodzi do ponad 200 C i zaczynają sie pojawiać małe speki. 
Users on-line: aw50, Kiler5, Mariusz000, Niestzbi, piotrekpiotrek84, tombol16