W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Spalanie stary dom Subskrybuj
2021-02-05 15:40
  Jerrom Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry, posiadam kocioł Ogniwo EKOplus 25kW, dom stary poniemiecki niedocieplony, okna nowe około 300m2. Pięć zużywa około 50kg groszku 28Mj na dobę utrzymując odpowiednią temperaturę w domu przy aktualnych niskich temperaturach.  Zastanawiam się czy taka ilość spalonego węgla to dobry wynik czy można go poprawiać. Nie znalazłem na forum tematu z podobnym domem więc nie mam porównania czy mój piec pali za dużo. 
2021-02-05 19:49
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
Przy tej samej powierzchni w moim domu jak w stopce mam ok 26 kg/dobę. Mam sporo różnych regulacji i nie utrzymuję 23 stopni tylko nieco poniżej. Ale np w sypialni mam 17 st bo tak lubię .
Jeżeli nie wypada niedopalony węgiel i spaliny nie mają stale 200 st to znaczy że ciepło zostaje w domu i tyle mu potrzeba.

2021-02-06 00:29
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@Jerrom , pewne jest że dom trzeba ocieplić , im wcześniej tym lepiej Jak dom poniemiecki, to musi być solidna konstrukcja i warto zainwestować w ocieplenie zaczynając od fundamentów Napisałeś nowe okna ale jakie ? Jak klasa energetyczna ? Ta odpowiednia temp.wew. w domu też nic nikomu nie mówi , bo dla jednego odpowiednia to np.17st jak dla @piejar a dla drugich np.jak ja 23st i spalanie jak na obecne warunki i reszta w stopce 19kg/d Nie wiemy nic o Twojej instalacji , ustawieniach kotła itp... niby nic a czyni różnicę  
PS. Spaliny mogą mieć również 300st , a temp.na kotle może nie zostać osiągnięta , bo np. czujnik temp. kotła nie jest na swoim miejscu  Jest dużo przypadków , nadmiernego spalania z tego powodu . Reszta to np. brak ochrony powrotu i pompa CO na OFF po dogrzaniu pomieszczenia 
2021-03-02 12:55
  gesy1974 Posty: 26 Ostrzeżenie: 0
Cześć. Według mnie to piec pali stanowczo za dużo. Mam podobnej wielkości do poniemiecki     nieocieplony plastikowe okna i nic poza tym jeśli idzie o termoizolację. Mam duży  wodny z bojlerem CWU 16 grzejników i piec OEPM 26kW Spalanie przy dużych mrozach na poziomie 24kg na dobę. Temperatura wewnątrz 22/23 stropnie.
2021-03-02 14:19
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
To u mnie OEP25kW paliło przy tegorocznej zimie 40-45kg. Chyba 47kg max. Dom trzy poziomy, lata 90-te, 230m. 17 grzejników. CWU- 5 osób. W domu 22,5-23 stopnie. Jeden pokój w te mrozy miał 28 stopni.
Mój wynik pokrywał się prawie z danymi z cieplowlasciwie.pl, tzn. chyba mniej potrzebuję. Wychodzi mi wynik 17,5kW Myślę że 15kW to będzie max. Wskaźnik zapotrzebowania na moc wychodzi mi 68W/m2
Dodatkowo u mnie pobieram 16kWh energii z sieci na dobę czyli licząc średnio dogrzewam się prądem 0 mocy 0,75kWh
Użytkownicy online: ANDRZEJ_OST, czarzasty, Martivw, maste, Misbubu, zibi20061, zielony