W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  dodatkowy czujnik temperatury Subskrybuj
2021-02-01 18:32
  Mariusz_PL Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
Witam,
czy można dołożyć dodatkowy czujnik temperatury np. za zaworem 4d dopływającym do grzejników i umieścić go w ogólnym schemacie widocznym na planie na komputerze i telefonie? Jeśli tak, to jak to zrobić?
2021-02-01 19:09
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie za bardzo rozumiem , co znaczy dodatkowy czujnik ? W sumie do sterownika eCoal v.3.5 ( bez dodatkowego modułu rozszerzeń ) możesz zamontować max 9 czujników : czujnik temp.kotła , powrotu , za zaworem 4D, spalin , podajnika , cwu , 1 czujnik temp.zew. i 2 czujniki temp.wew. ( spójrz u mnie na schemacie mam "fikcyjny" obwód CO2 , tylko po to żeby mieć podgląd do temp.wew. w sypialni )




Co i gdzie podłączyć znajdziesz w instrukcji obsługi sterownika
2021-02-01 21:12
  slawjar1 Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Mam  pytanie? By mieć podgląd na temp. w sypialni czy nie wystarczy dodatkowy czujnik w sypialni np. BT2 i dodać go jako "sypialnia" w zakładce Pokoje czy koniecznie trzeba tworzyć "fikcyjny" obwód CO2.
Co daje tworzenie dodatkowego "Fikcyjnego" obwodu CO2. ?
2021-02-01 21:31
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Można i tak ale wtedy podgląd temp.w zakładce pokoje. Druga sprawa koszt takiego rozwiązania jest większy ( zakup modułu radiowego i czujników ) Piszę o najtańszej opcji podglądu temp.wew. przy "fikcyjnym obwodzie" z widoczną temp.na schemacie. Minus czujnika przewodowego, to ograniczenie w montażu w danym pomieszczeniu, nie wszędzie się da dojechać kablem, u mnie w sypialni miałem już kabelki po starym sterowniku od kotła gazowego które wykorzystałem do montażu czujnika Kty81-210  
2021-02-01 21:52
  slawjar1 Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Rozumiem i Dzięki. U siebie mam czujnik temp. zewnętrznej na kablu i system bezprzewodowy ale tylko na salon. Myślałem o dokupieniu jeszcze jednego czujnika bezprzewodowego i zamontowaniu go w sypialni.
2021-02-01 22:32
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Z tym drugim bezprzewodowym możesz zrobić podobnie jak ja, czyli fikcyjny obwód CO2 w sypialni  
2021-02-02 07:08
  Mariusz_PL Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
[quote author="leON22"

 w sumie też tak można
Użytkownicy online: azmar, michalpasternak, ryszard1956, streleca