W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  ustawienia Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-01-20 20:17
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Pewnie masz ustawione cwu jako priorytet
2021-01-20 21:19
  PieceCoal26 Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
Mogę prosić o więcej info? Co to oznacza i jakie są skutki?
2021-01-20 21:33
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Damian tu nie trzeba nic gdybać, wystarczy wejść w ustawienia i sprawdzić, że priorytet CWU nie jest włączony ( histereza#2 = 30st, każda inna wartość załącza priorytet ).

@PieceCoal26, a Ty dalej nie potrafisz ustawić tego kociołka? Brak ciągłej ochrony powrotu, obniżając temp.powrotu rozwaliłeś system lepiej ją wyłącz całkowicie. Ustawienia grupowego też do poprawy za duży przeskok między mocami min/max( wg wykresu histogramu pracuje tylko na najwyższej) , za wysoka temp.załączania pomp aż 55st 
2021-01-21 06:17
  PieceCoal26 Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
Tepm załączenia pomp jest taka, bo pięć nie umiał dobić to pomp zadanej. Nie wiem czemu pięc tak pracuje, wszystko zaczęło się od węgla, który polecił mi sprzedawca, do tamtej pory miałem Skarbek i nie było problemu. Możliwe, że gdy zmieniłem na inny to właśnie wtedy "rozwaliłem system" bo to, co się działo przy tamtym to się w głowie i w palenisku nie mieściło... Same spieki, zero popiołu. Dla tego też przywruciem ustawienia fabryczne, zmieniłem węgiel i dalej słabo to wygląda.
2021-01-21 08:04
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Bo to nie tak ma działać jak myślisz, przy Twoim odbiorze ciepła ma to działać non-stop, a nie stygnąć ( jak pompa nie działa ) i startować od nowa  Spieki tworzyły się bo za mocno dmuchałeś. Pewnie masz jeszcze szamotki na palniku które dodatkowo kumulują to zjawisko 
2021-01-21 08:26
  PieceCoal26 Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
Ok. Pompa działa od 40 stopni. Szamot został tylko jeden i wyleci jak będę w domu. Myślę też aby na pewno zawór 4D powinien się otwierać na 100% 
2021-01-21 18:33
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie obraź się ale tykasz się tego kotła jak pies jeża Ustaw ten powrót na 50st , chodzi o to żeby kociołek go nie osiągnął , żeby pompa CWU działała również non-stop  Wyłącz w ustawieniach ten Bufor ( pompa kotłowa )  , którego nie masz , bo tylko robi bałagan na schemacie  Te parametry spalania też bym poprawił
2021-01-21 18:54
  KrzyW75 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0

cześć
posiadam ogniwo eko plus m 20 kw i szczerze mówiąc załamałem się z ustawieniami
miałem zamontowany zawór 3drogowy termostatyczny - porażka
zmieniłem na 3drogowy sterowanie ręczne jest poprawa jeżeli chodzi o temp w domu
piec ustawiony na automat wariuje strasznie z ilością spalanego opału ekogroszek
jak można przejść na ręczne ewentualnie ustawienia żeby to samemu wyregulować
sterownik v3,5
jak wchodzę na ręczne sterowanie , załączam podajnik to podaje cały czas
jak włączam dmuchawę to też non stop chodzi
ratujcie
przez ostatnią noc +2 C poszło 25kg opału załamka
2021-01-21 19:05
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Za mało danych , mógłbyś się bardziej postarać ( ile m2 grzejesz , czym palisz , opisz dokładnie swoją instalację ile pomp , jakie ogrzewanie ( podłoga , czy grzejniki , jak grzejniki to czy mają termostaty ) im więcej danych , tym lepiej Na ręczne to przeszedłeś ale sterowanie a nie ustawienie spalania w trybie ręcznym albo grupowym  Najlepiej połącz ster z netem i go udostępnij , będzie łatwiej , a tak to wróżenie z fusów 
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: dymyprzegini