W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  USTAWIENIE PIECA - PROSZE O POMOC Subskrybuj
2020-12-03 13:01
  Sebek8660 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
WITAM wszystkich użytkowników bardzo prosze o pomoc w ustawieniu kotła pale 2 sezon i nie bardzo potrawie sobie z tym poradzić ( caly czas kombinuje sam nikt mi nie pomagał )
Największy problem w tym że gdy ustawie piec np na 65 czy 70 st. to podczas grzania temp pieca spada nawet do 47 czyli dosyć dużo co za tym idzie wydłuża się czas pracy ( grzania )Jak ustawić podania ? w jakim systemie palić? retortowo grupowym? może innym.
Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Można podejżeć moje ustawienia
Dziekuje za pomoc
Mogę nawet podać numer tel.

Pozdrawiam
SL
2020-12-03 18:59
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Przyczyną jest włączony priorytet grzania CWU, histereza #2 inna niż 30st, u Ciebie jest 20st  
2020-12-03 19:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
4D  chuśta Ci temperaturą kotła , priorytet CWU nie ma tutaj nic do rzeczy 
dodane 2020-12-03 19:59Daj max kąt otwarcia zaworu  4d narazie 50% , histereza pracy zaworu 2 stopnie , czas rekcji daj narazie około 90 sekund , wzmocnienie 0,5
2020-12-03 22:24
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Sebak mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale skoro 2 lata masz problem to wg, mnie czas wrócić do podstaw. Ja proponuję Ci (oczywiście na próbę) maksymalnie uprościć czyli odłączyć siłownik zaworu 4d, zrezygnować z wszelkich priorytetów i obniżeń,oczywiście pompa c.o. ma chodzić cały czas , nie przejmować się temperaturą powrotu i nie załączać pompy cwu do jego ochrony, ręcznie posterować zaworem, żeby w domu było ciepło. Potem  skup się na dopracowaniu ustawień w grupowym oddzielnie dla poszczególnych mocy i zacznij się doszkalać z możliwości jakie daje Ci sterownik z siłownikiem. Jak już będziesz znał instrukcję sterownika na pamięć i ją rozumiał to świadomie będziesz dokładał poszczególne funkcje sterownika .
2020-12-07 19:34
  Hajcujemy Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich. Niedawno przeprowadziłem się do domu jednorodzinnego, gdzie w kotłowni jest zamontowany piec Ogniwo Biecz Eko Plus 16kW 2016 rok produkcji z podajnikiem na ekogroszek. Piec jest wyposażony w sterownik eCoal V3.5. Zamontowane są dwie pompy, jedna na CO i jedna na CWU i zawór 4D. Z tego co wiem, to nie ma ochrony powrotu. Piec jest włączony w trybie automatycznym zimowym. Nie ma zamontowanego programatora pogodowego ani żadnych czujników temp na zewnatrz i wewnątrz domu. Mam następujące pytania. Jakie parametry można ustawiać w piecu w takim trybie pracy? Czy tryb automatyczny to retortowy eCoal? Wiem tylko jak ustawić tmperaturę zadaną/obniżoną, tryb (lato/zima) i to wszystko. Od razu mówię, że nie miałem do tej pory do czynienia z piecami z podajnikiem na ekogroszek.
2020-12-07 19:57
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Automat = retortowy eCoal , jakie parametry możesz zmieniać masz widoczne w parametrach spalania Może staję się nudny ale polecam instrukcję obsługi sterownika eCoal 3.5 ( dostępna na forum -> Instrukcja obsługi eCoal 3.5 ) Cztery lata temu też paliłem w śmieciuchu i byłem zielony jak ogórek w temacie sterownika i spalania w kotle z podajnikiem 
PS. Podłącz sterownik do netu i ciesz się jego możliwościami
2020-12-07 20:26
  Hajcujemy Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za info. Na razie się uczę obsługi mojego pieca. Może się kiedyś zakolegujemy, bo na razie działa mi nerwy XD.
2020-12-07 21:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
opisz co masz jaki dom, czy grzejesz wodę użytkową i co steruje temp. na dom czy zawór 4d czy termostaty ile pomp to się ogarnie bo tą instrukcję to pisał jakiś idiota
2020-12-07 21:48
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie no halo super rada , chyba Ty ogarniesz , bo Twoje ustawienia są The Best Niech się kolega uczy podstaw "hajcowania" i obsługi stera , której "nikt" nie rozumie  , bo nikt z nas wiecznie żył nie będzie i nie będzie każdego i z osobna prowadził za rączkę  Ma taki sam kociołek jak ja i ten sam rocznik Era wungla w Polandii się kończy , w Bełchatowie mają budować elektrownię atomową  
2020-12-07 22:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
mam ten piec bo spalam za 1500zł węgla jak bym spalał ponad 3 tony jak ty to gazem miały bym taniej dla mnie dalej pomimo 4 lat użytkowania jesteś zielony,chwalisz ster i e-s a to amatorka ,szwagier ma 35KW grzeje kamienicę 5 kondygnacji plus cwu cały rok spala max 3 tony
dodane 2020-12-07 22:25Stara ta kamienica ,co do sterownika kolega z 2 lata temu pojechał ustawić ogniwo ma inny instrukcja tak napisana że z 3 godziny walczył by przełączyć w tryb reczny
2020-12-07 22:35
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie no miło słyszeć takie opinie . Spalaj sobie ile chcesz i co chcesz . Chwalę co mam i chyba o to chodzi , masz to samo a ciągle płaczesz , że ster do doopy , że instrukcję napisał idiota . Weź się chłopie czasami zastanów nad swoimi wywodami , zamiast pisać bzdury napisz nową instrukcję dla myślących inaczej  , pozdrawiam bez odbioru 
PS.Gaz przerabiałem 25lat temu , obecnie testuję u syna , jak będzie OK , to żegnaj wungiel i będzie PC albo ponownie gaz

.
2020-12-09 21:15
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Spokojnie ustawią mu zdalnie, dogadają się na PW i wszyscy będą zadowoleni
PS. Wracają do ustawień tego ACV na gaz to żeby sterować krzywą grzania to trzeba dokupić do niego dodatkowy sterownik i czujnik temp.zew póki co działa jak działa rachunek za gaz za listopad 467pln. 
2021-01-04 18:15
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Karlik z lata zakupiony luzem i takie cuda mi powstają. Co zmieniać? na temp powrotu  proszę nie patrzeć bo są zrobione korekty żeby cwu chronił powrót non stop. 
trybu z ecoal wolałbym na inny nie zmieniać. Jakie rady?




dodane 2021-01-04 18:15dodam że urosło to po sam deflektor.
2021-01-04 18:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja bym mu Szymonie zabrał powietrza, czyli korekta na minus. A jak nie pomoże to zmiana trybu w obrębie ecoala, na wysokowydajny.
2021-01-05 08:48
  krzych_boch-og20 Posty: 140 Ostrzeżenie: 0
simko1 napisał » 2021-01-04 18:15
Witam. 
Karlik z lata zakupiony luzem i takie cuda mi powstają. Co zmieniać? na temp powrotu  proszę nie patrzeć bo są zrobione korekty żeby cwu chronił powrót non stop. 
trybu z ecoal wolałbym na inny nie zmieniać. Jakie rady?



Ja palę karlikiem drugi sezon. Idzie cały czas w automacie czyli e-coal. Doszedłem do wniosku że Karlik nie lubi wiatru a automat sobie radzi i w tym trybie spala mi najmniej i bardzo ładnie. Jak zwiększam moc wiatru to zaraz robią się spieki.  Ale co piec i co palacz to pewnie powie inaczej. Dodatkowa rada aby po zmianie jakichkolwiek ustawień odczekać. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

dodane 2021-01-04 18:15dodam że urosło to po sam deflektor.
2021-01-05 10:10
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Ja też jadę na karliku , luzem , suchy , kupiony w czerwcu i co bym nie ustawił to takich spieków nie miałem , w porównaniu do tego co na zdjęciu to ja mam popiół . Kocioł to M 20kw . Jadę na ecoalu retortowym .
2021-01-06 23:03
  ArekOgniwo25ekoplus Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich chętnych którzy służą pomocą.Moze by ktoś rzucił okiem na moje ustawienia czy tam wszystko działa poprawnie.Bardzo dziękuję za pomoc 
2021-01-07 14:48
  luck Posty: 44 Ostrzeżenie: 0
także palę karlikiem i nie miałem nigdy takich spieków,tyle że palę w grupowym,moc dmuchawy to 37% w moim przypadku,(w trybie ecoal mam większe spalanie) 

  ArekOgniwo25ekoplus zbyt niska temperatura na kotle,ustaw np na 58stopni,masz bardzo słaby powrót 
Użytkownicy online: jurek123, Wojciuirl