W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Aplikacje mobilne  Aplikacja eCoal i strona eSterownik nie pokazują wykresów i zdarzeń Subskrybuj
2020-11-02 20:04
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
Dziwna sytuacja: 01.11.2020 ok godziny 6 przestały mi się rysować trendy(wykresy) i urwały się zdarzenia. 
Ciekawostka jest taka, że stronka lokalna, dostępna przez nr IP sterownika wyświetla wykresy poprawnie!
Aplikacje eStwrownik i eCoal wyświetlają poprawnie stan bieżący chwilowy oraz statystyki ale jak pisałem wyżej, wykresy i zdarzenia się urwały. Cofanie daty wstecz wyświetla wykresy poprawnie. 
Nie pomógł reset sterownika ani reinstalacja apki eCoal.
Wygląda to tak, że aplikacja zdalną (z internetu) nie umie poprawnie odczytać danych od pewnej daty. A dane istnieją bo wykresy na stronce lokalnej dostępnej przez IP są poprawne.
Jakieś pomysły?

dodane 2020-11-02 20:04Już "się naprawiło". Dziękuję, choć nie wiem komu mam dziękować.
2020-11-02 21:10
  kubiczech Posty: 1 Ostrzeżenie: 0

jak to zostało naprawione
mam ten sam problem
dziękuję
2020-11-02 21:40
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
OK. U mnie zaczęło działać samo z siebie. Nie pomagały restarty sterownika i reinstalacje aplikacji.
2020-11-20 17:31
  brajek Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
U mnie ten sam problem. Włączyłem piec parę dni temu i statystyki oraz wykresy na aplikacji mobilnej są puste.
A połączenie do pieca jest OK bo pokazuje aktualny status i mogę zmieniać parametry.
Wrzucam screeny z apki.
Czy support może się wypowiedzieć w tej sprawie?  Co zrobić żeby działało?
2020-11-20 20:06
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
Support się wypowiedział - pracują. U mnie wykresy juz działają na mobilnej 
2020-12-16 11:06
  bukszpryt Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
16.12.2020 
Ja w dalszym ciągu nie mam wykresów.
2020-12-16 12:19
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
Rozumiem że brak w aplikacji mobilnej i na stronie eSterownik? A wartości chwilowe się wyświetlają i są poprawne?
2020-12-16 15:11
  grzega2 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
u mnie również brak wykresów od 14,12 o 4 rano się urwały
2020-12-17 09:23
  kikid351 Posty: 14 Ostrzeżenie: 0
U mnie w ogóle nie wyświetlają się wykresy w aplikacji mobilnej.
2020-12-17 12:00
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
A jak dane chwilowe tzn temperatury statusy urządzeń itp na formatce Main?
Moim zdaniem działa to tak że serwer eSterownik odpytuje co jakiś czas nasze sterowniki o dane historyczne i gromadzi je w swojej historii. Dlatego, jeżeli ten proces ulegnie jakiemuś zaburzeniu to przestają się rysować wykresy. Ja dość często zauważam że wykres np się zacina na jakiejś godzinie i dopiero po jakimś czasie zaczyna działać  jak trzeba. Zawsze natomiast jest drobne opóźnienie rzędu kilku minut.  Z kolei jak czytamy bezpośrednio ze sterownika to opóźnienia nie ma. Stąd mój wniosek że odczyt naszych sterowników jest cykliczny, z opóźnieniem i może co jakiś czas się zawieszać. Jeżeli jednak dane żywe są aktualne tzn że serwer eSterownik ma bieżący kontakt z naszym sterownikiem. Dlatego pytałem o dane chwilowe.
Jak jest naprawdę to wiedza tylko programiści elektrosystemu. 
Użytkownicy online: Mlotki, pajec