W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  Ustawienie sterownika Bruli Subskrybuj
2020-10-04 18:51
  shnatiuk Posty: 0 Ostrzeżenie: 0

Witajcie, jako iż jestem laikiem i zakupiony dom wraz z piecem posiadam od roku. Mam pytanie czy takie ustawienia jak na zdj. są ok czy może coś zmienić? Ostatnią zimę przeżyłem na eko Bartex Gold obecnie zakupiłem Sobianek Lew i pytanie do Was jak pod ten eko ustawić piec ? Coś zmienić w ustawieniach czy pozostawić? Piec to Kamen dual komfort 25 kW dmuchawa WPA 06 palnik żeliwny Ekoenergi Dom o powierzchni 175m2
Z góry dziękuje
dodane 2020-10-04 18:51
2020-10-05 10:12
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0

Pytanie czy chce Ci się w to bawić. Jeśli kocioł chodzi i akceptujesz zużycie to daj sobie spokój. Ale jeśli jednak...
Co rzuca się w oczy to stara wersja oprogramowania. W nowszych doszła krotność podawania dla każdego poziomu indywidualnie. Co mnie zastanawia to ta dmuchawa. Ten typ generuje prawie 250m3/h. Pytanie w związku z tym nadmuch musi być aż tak mocny  i jak wygląda palenisko. Być może jest tam dodatkowa przesłona, która dławi wentylator.  Do sprawdzenia. Co jeszcze. Nie wiem  konieczny jest tak duży przeskok między mocą minimalną a maksymalną. Być może wystarczyłoby ustawić na 12kW dla mocy max.  Swego czasu na tych starych wersjach ustawiałem moc min i max równe 8kW. Krotność podania była stałą i wynosiła 5. I taki schemat wystarczał na prawie całą zimę. Sam ogrzewam powierzchnię sporą większą od podanej tutaj.

Użytkownicy online: