W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo eko plus m14kw. Subskrybuj
2020-09-28 19:02
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Witam. Mam zamontowany piec jak w temacie ogniwo eko plus m14kw. Jestem zielony w temacie ustawień. Co proponujecie na poczatek? Rozpalić i wrzucić w automat czy jakieś ustawienia? 
2020-09-28 19:35
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Na początek opisz swoją instalację i udostępnij sterownik, automat na początek możesz włączyć jak Ci spasuje to możesz z nim zostać do końca  
2020-09-28 20:04
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
No właśnie taki jestem zielony że nie wiem jak opisać instalacje. Wiem że jest pompka zawór sterowany ręcznie ten co puszcza na kaloryfery. Mam siłownik do zamontowania ale narazie nie jest zamontowany. Zbiornika ciepłej wody nie mam podłączonego. Napewno zaraz mnie zjedziecie ze ciemny jestem. 
2020-09-28 21:02
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Każdy był kiedyś "ciemny jak tabaka w rogu"  Zamontuj ten siłownik, wszystkie czujniki i resztę dopiero wtedy pogadamy  
2020-09-29 07:32
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Ok. Jak ogarnę ten siłownik to dam znać. A mam takie pytanko jak np go rozpalę ustawie temp kotła na np 60 stopni to ma być cały czas taka temp? Co robimy jak na polu jest ciepłej i nie potrzebuje grzania pomieszczeń? Mogę zjechać tym siłownikiem (albo recznym zaworem na minimalna temperaturę) a w nocy np podkręcić? Na jakiej to zasadzie się odbywa 
2020-09-29 09:53
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Rozumiem, że nie masz termostatów na grzejnikach? Ustawiasz krzywą grzania za zaworem 4D tzw. pogodówkę ( zawór wtedy sam reaguje na zmiany temp. zew. i wew.) warunek zamontowany czujnik temp. zew albo na sztywno zadajesz temp. za zaworem 4D taką temp. żeby osiągnąć w pomieszczeniu w którym znajduje się zamontowany czujnik temp. wew. odpowiednią temp. wew. To tyle w skrócie, proponuję lekturę instrukcji sterownika i tematy na forum  
2020-09-29 15:19
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Nie mam termostatów. Czyli jeszcze będę potrzebował jakiś czujnik temperatury. Będę miał za nie długo ten siłownik ale chłop co mi montował piec mówił że on tego nie założy bo bardziej to jest sprawa dla gościa od elektryki. Aż tak to skomplikowane? Ja pier...chyba ten rok będzie bez ogrzewania😲
dodane 2020-09-29 15:19Siłownik firmy Hel wita. Patrzyłem na skrzynkę od pieca to są normalnie wejścia do jego podpięcia. Gość mówił że jest z jakimś czujnikiem temperatury i sterowany z poziomu pieca. 
2020-09-29 18:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Leon gostek jest zielony jak ogórek , a Ty mu wyjeździsz z pogodówk

Ustaw sobie w automacie  55* , ten tryb ma tak ze przebija temperaturę o conajmniej 5*
Jeśli masz za zaworem 4d trmometr to ustaw na nim  temp , jaka  jest według Ciebie potrzebna do ogrzania domu ,  w nocy jak potrzebujesz zwieksz  , byle byś nie robił tych zmian co chwile i  duzymi skokami 

Jak zainstalujesz poprawnie czujniki i siłownik ,   zrobisz foty instalacji  z opisem która rura od czego to sie ustawi ze bedzie automatycznie 
2020-10-03 12:59
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Nie mam żadnych czujników ani termometrów. Narazie mam tak zrobione. Tutaj jest ten zawór i pompka. 
dodane 2020-09-29 20:43
dodane 2020-10-03 12:59Witam. Dzisiaj będę miał robiona instalacje na gotowo plus czujniki i siłownik. Jakej firmy pogodowke polecacie żeby dobrze współpracowała z moim kotłem jak w temacie? 
Użytkownicy online: emaz, MarekWAGANIEC, Wojciech_cichon, wpyrcz