W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Czas do opróżnienia zasobnika Subskrybuj
2020-02-19 14:41
  DawidGronclo Posty: 37 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Pytanie do programistów z Esystem. Czy w jakikolwiek sposób jest potrzebny parametr "czas do opróżnienia zasobika"? Przecież to można obliczyć na podstawie ilości podawanego groszku na minutę, który to parametr jest wpisywany wraz z zakupem paliwa. Przyjmijmy, że wsypujemy 100 kg, a nasz podajnik pobiera np. 0.22 kg/min  to o czas do opróżnienia podajnika 455 minut i wtedy sterownik taką ilość bierze do prezentacji ile jeszcze opału jest w zasobniku. Pozwoliło by to na elastyczność zasypów. Chcę wsypać 100 kg to wsypuję, a jak chcę wsypać 134 kg to wsypuję taką ilość i nie muszę zmieniać parametru "czas do opróżnienia podajnika".
Jest to w trakcie zasypu jedno obliczenie przez program i zapisanie zmiennej w jakimś pliku na karcie SSD, gdyby np. zabrakło prądu i wyłączeniu sterownika, została pobrana ponownie.
Co Panowie na to?
Takie mnie naszła refleksja po teście sterownika Bruli przez Kamila Miernika.
2020-02-19 14:57
  PrzemekP Posty: 1517 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Ilość podawanego paliwa na minutę jest zapisywana po stronie serwera, w celu liczenia statystyk. Musimy mieć dane archiwalne, aby statystyki pobierały dane poprawne.
Zapis tej wartości do sterownika spowoduje, że będzie tylko wartość aktualna, a nie będzie archiwalnych.
2020-03-02 08:33
  stedro Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam mam pytania odnośnie wpisywanie ilosci zasypanego paliwa do zbiornika. Otóż jestem nowym posiadaczem kotla. Za pierwszym razem kiedy wpisałem w wydarzeniach zakup wegla itd oraz zszedl mi caly zbiornik po wpisaniu odpowiedniej ilości czasu do opróżnienia wszystko bylo ok. Dobrze wskazywał ilość w zbiorniku i czas do następnego zasypu. Jadnak niewiem co w przypadku kiedy zbiornik nie zszedł do końca i chcę dosypac wegiel juz teraz bo np nie bedzie mnie w domu kiedy faktycznie sie skonczy.
U mnie pelny zasyp to 121kg - czas do opróżnienia ok 635 min. Kiedy dosypalem 93 kg a w zbiornku bylo jescze paliwo to wpisałem 93kg i czas który wylicza sterownik czyli jakies 550min. Mailem nadzieję ze będzie ok jednak teraz poziom paliwa daleko odbiega od faktycznej iloscu. Dzis polazuje 0 % a jest jescze sporo. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 
2020-03-02 10:47
  tomek2019 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Wartości czasu do opróżnienia zbiornika nie zmieniasz ustawiasz go tylko raz i potem już tego parametru nie ruszasz chyba że potrzebna będzie korekta. Wystarczy że po każdym zasypie do pełna wpiszesz tylko ilość wsypanego węgla i to wszystko. Czyli zmień sobie czas opróżnienia na taki jak miałeś czyli 635min. 
2020-03-02 11:15
  stedro Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Ok wielkie dzięki. Pozdrawiam 
2020-10-15 16:35
  faza Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
A ja mam problem taki że zasypuje zbiornik do pełna wpisuje 120kg i dalej pokazuje zbiornik pusty
. Czy ktoś może mi to sprawdzić jak udostepnie?
2020-10-15 16:48
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Jak udostępnisz to się zobaczy Prawdopodobnie nie wpisujesz czasu do opróżnienia zasobnika w zaawansowanych :(
dodane 2020-10-15 16:48520min ( przy średnim współczynniku pracy 0.23kg/min) swój musisz wyliczyć osobiście  
2021-09-28 09:53
  gstrzelec Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Witam Szanownych.
Czy aby czas opróżnienia zasobnika nie jest uzależniony od temperatury na zewnątrz ? Przecież zupełnie inna będzie charakterystyka spalania paliwa (w uproszczeniu) latem i zimą. Dlatego też inny będzie czas opróżnienia zasobnika (teoretyzując) w skrajnych warunkach pogodowych. Czy zatem, za każdym zasypem, powinienem wpisywać inną wartość tego parametru?
2021-09-28 10:03
  EYE1961 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Chodzi o czas pracy podajnika do momentu opróżnienia zasobnika . 
2021-09-28 11:15
  gstrzelec Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
oczywiście że chodzi o czas pracy podajnika do momentu opróżnienia zasobnika ... jak go jednak ustalić skoro dziś mamy np. +10 st.C a jutro będzie -10 st.C ? Przecież dziś spalę mniej paliwa a jutro więcej (dziś zbiornik będzie opróżniany wolniej a jutro szybciej), tak ?
2021-09-28 11:24
  PrzemekP Posty: 1517 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
gstrzelec napisał » 2021-09-28 11:15
oczywiście że chodzi o czas pracy podajnika do momentu opróżnienia zasobnika ... jak go jednak ustalić skoro dziś mamy np. +10 st.C a jutro będzie -10 st.C ? Przecież dziś spalę mniej paliwa a jutro więcej (dziś zbiornik będzie opróżniany wolniej a jutro szybciej), tak ?

Nie. Czas zawsze będzie taki sam. Różnica będzie taka, że podajnik będzie częściej podawał węgiel. 
Najprościej jak można:
Podajnik podaje 1kg / min
W zasobniku mieści nam się 100 kg.
Jeżeli włączymy podajnik na pracę ciągłą po 100 minutach zasobnik będzie pusty.
Jeżeli będziemy włączać podajnik cyklicznie to również po 100 minutach pracy podajnika zasobnik będzie pusty. Latem 100 minut pracy podajnika będzie to np 30 dni działania, zimą 100 minut pracy podajnika będzie to 7 dni.
Ale zawsze będzie to 100 minut pracy podajnika
2021-09-28 11:37
  gstrzelec Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
HA i wszystko jasne dzięki za rozwianie wszelkich wątpliwości w tym temacie
Użytkownicy online: czerskiandrzej, danielch, Kermit, kris48, pawlop, UkmBoiler