W dniu 26 maja (wtorek) będą niedostępne schematy dla urządzeń w wersji 3.5. Prace związane będą z aktualizacją serwisu eSterownik
Niedługo również zostanie wyłączona synchronizacja danych do wykresów oraz statystyk. Dane będą zsynchronizowane po zakończeniu prac.
Forum  eCoal.pl v3.5  Czas do opróżnienia zasobnika Subskrybuj
2020-02-19 14:41
  DawidGronclo Posts: 27 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Pytanie do programistów z Esystem. Czy w jakikolwiek sposób jest potrzebny parametr "czas do opróżnienia zasobika"? Przecież to można obliczyć na podstawie ilości podawanego groszku na minutę, który to parametr jest wpisywany wraz z zakupem paliwa. Przyjmijmy, że wsypujemy 100 kg, a nasz podajnik pobiera np. 0.22 kg/min  to o czas do opróżnienia podajnika 455 minut i wtedy sterownik taką ilość bierze do prezentacji ile jeszcze opału jest w zasobniku. Pozwoliło by to na elastyczność zasypów. Chcę wsypać 100 kg to wsypuję, a jak chcę wsypać 134 kg to wsypuję taką ilość i nie muszę zmieniać parametru "czas do opróżnienia podajnika".
Jest to w trakcie zasypu jedno obliczenie przez program i zapisanie zmiennej w jakimś pliku na karcie SSD, gdyby np. zabrakło prądu i wyłączeniu sterownika, została pobrana ponownie.
Co Panowie na to?
Takie mnie naszła refleksja po teście sterownika Bruli przez Kamila Miernika.
2020-02-19 14:57
  PrzemekP Posts: 963 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Ilość podawanego paliwa na minutę jest zapisywana po stronie serwera, w celu liczenia statystyk. Musimy mieć dane archiwalne, aby statystyki pobierały dane poprawne.
Zapis tej wartości do sterownika spowoduje, że będzie tylko wartość aktualna, a nie będzie archiwalnych.
2020-03-02 08:33
  stedro Posts: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam mam pytania odnośnie wpisywanie ilosci zasypanego paliwa do zbiornika. Otóż jestem nowym posiadaczem kotla. Za pierwszym razem kiedy wpisałem w wydarzeniach zakup wegla itd oraz zszedl mi caly zbiornik po wpisaniu odpowiedniej ilości czasu do opróżnienia wszystko bylo ok. Dobrze wskazywał ilość w zbiorniku i czas do następnego zasypu. Jadnak niewiem co w przypadku kiedy zbiornik nie zszedł do końca i chcę dosypac wegiel juz teraz bo np nie bedzie mnie w domu kiedy faktycznie sie skonczy.
U mnie pelny zasyp to 121kg - czas do opróżnienia ok 635 min. Kiedy dosypalem 93 kg a w zbiornku bylo jescze paliwo to wpisałem 93kg i czas który wylicza sterownik czyli jakies 550min. Mailem nadzieję ze będzie ok jednak teraz poziom paliwa daleko odbiega od faktycznej iloscu. Dzis polazuje 0 % a jest jescze sporo. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 
2020-03-02 10:47
  tomek2019 Posts: 9 Ostrzeżenie: 0
Wartości czasu do opróżnienia zbiornika nie zmieniasz ustawiasz go tylko raz i potem już tego parametru nie ruszasz chyba że potrzebna będzie korekta. Wystarczy że po każdym zasypie do pełna wpiszesz tylko ilość wsypanego węgla i to wszystko. Czyli zmień sobie czas opróżnienia na taki jak miałeś czyli 635min. 
2020-03-02 11:15
  stedro Posts: 3 Ostrzeżenie: 0
Ok wielkie dzięki. Pozdrawiam 
Users on-line: kiminero