W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  problem z piecem Subskrybuj
2020-02-17 23:42
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0

witam

piec OEPM26kw posiadam od 2018 roku. na początku były małe problemy ale później już wszystko śmigało dobrze
tej zimy po odpaleniu piec tez wszystko było ok , ale po nowym roku jakoś w połowie stycznia piec zaczął gorzej pracować. a więc tak jeśli mam temperaturę kotła ustawioną na 62 stopnie to zawsze jeśli spadło to tak do 57 i znów piec przechodził w grzanie i dobijał temp. do jakiś 70 stopni. , a od jakiegoś czasu potrafi spaść nawet do 48 i wtedy zaczyna dmuchawa "iść" bardzo mocno i lubią robić sie przez to spieki...jeśli piec chodzi sobie normalnie że spadek temp jest mały to nic się takiego nie dzieje. tak samo mam przy tym problem z temp spalin , poprzedniej zimy dochodziło do 155 stopni max a teraz potrafi nawet do 190 stopni dojść jak dmuchawa idzie mocno (z kominem nic nie było zmieniane). zaznaczam że do połowy stycznia wszystko chodziło ładnie aż nagle coś sie stało. przedwczoraj podpiąłem piec pod internetem żebym miał dostęp co i jak wygląda i tak samo żęby ktoś mógł poradzić
na dostępnych wykresach widać jak bardzo skacze temp spalin i temp kotła. tak samo z tego co widze to piec na podtrzymaniu idzie mi jakieś 15 minut a w grzaniu ponad godzine...


pozdrawiam
2020-02-18 07:02
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Udostępnij sterownik 
2020-02-18 11:37
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
sterownik udostępniony...wczoraj zmieniłem na podtrzymaniu ilość powtórzeń z 1 na 2 i wykres jeśli chodzi o temp kotła wygląda lepiej tzn. temp na kotle aż tak nie spada jak wcześniej
2020-02-18 13:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Z tego co mówisz może się zbytnio wypalać w podtrzymaniu. Spr jeszcze zmniejszyć moc  dmuchawy w podtrzymaniu. Przy tak wysokokalorycznym groszku taki nadmuch spowoduje wydmuchnięcie/wypalenie żaru,który schodzi coraz niżej. 
2020-02-27 20:00
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
ok zmniejszyłem nadmuch w podtrzymaniu z 55% na 45 % zobaczymy...a to normalne że jeśli na kotle mam ustawioną temp. 62 a w danej chwili osiągnął ponad to i utrzymuje jakiś czas np. 64 % to przechodzi wtedy w grzanie zamiast jeszcze pochodzić na podtrzymaniu ?

dodane 2020-02-27 20:00
patrząc na wykresy ze sterownika wygląda to źle...temp. się nie utrzymuje , zawór 4d powinien aż takie wahania mieć ?

mógłby ktoś zobaczyć moje wykresy ?
2020-03-01 12:49
  Jowtek Posty: 28 Ostrzeżenie: 0

Mam ten sam kocioł możesz podejrzeć moje ustawienia - palę w grupowym i już od bardzo dawna żadnych problemów z kotłem

Czyszczenie raz na tydzień zasypanie i ogień
Użytkownicy online: kecaj1990, Kiler5, virnik