W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Powiadomienia email Subskrybuj
2020-01-15 19:18
  DawidGronclo Posty: 37 Ostrzeżenie: 0
Mam propozycję. Czy można dodać powiadomienie o tym, że przewidywany zasyp jest za np. 24 godziny? Pomogłoby to w sytuacji, kiedy kotłem zajmuje się więcej niż jedna osoba.
2020-01-16 06:50
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Takie powiadomienie możesz sobie ustawić w kalendarzu w telefonie , bez utraty punktów na koncie
2020-01-16 07:54
  YuZJannowitz Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
DawidGronclo napisał » 2020-01-15 19:18
Mam propozycję. Czy można dodać powiadomienie o tym, że przewidywany zasyp jest za np. 24 godziny? Pomogłoby to w sytuacji, kiedy kotłem zajmuje się więcej niż jedna osoba.

Propozycja bardzo ciekawa. Na tą chwilę jednak nie widzę możliwości bardziej rozbudowanej konfiguracji powiadomień mailowych niż na wszystkie alarmy. Marzeniem byłby bardziej rozbudowany panel powiadomień mailowych.

Na tą chwilę sprawdzanie terminu następnego zasypu przez kilku użytkowników można rozwiązać poprzez dodanie uprawnień dla wszystkich osób zajmujących się kotłem do roli "Uprawnienia użytkownika" (uprawnienia administratora i "pełne" nie będą potrzebne) i zainstalowanie dla tych userów aplikacji eCoal mobile na smartfony na nadanych uprawnieniach. Dostęp do parametrów pieca wszyscy użytkownicy będą mieli pod ręką a z uprawnieniami do odczytu nikt prócz Ciebie w konfiguracji kotła nie namiesza.

leON22 napisał » 2020-01-16 06:50
Takie powiadomienie możesz sobie ustawić w kalendarzu w telefonie , bez utraty punktów na koncie

Po pierwsze, powiadomienia e-mail są darmowe, nie zabierają punktów z konta. Punkty dotyczą jedynie smsów.
Po drugie, mając podpięte sterowanie temperaturą pieca na podstawie czujnika np. temp. zewnętrznej, godzina zasypu jest płynna i uzależniona od warunków pogodowych. Ustawiając powiadomienie na kalendarzu bardzo łatwo możemy nie trafić z dokładnym terminem zasypu.
2020-01-16 08:01
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Ok, nikt nie planuje zasypu w ostatniej minucie. Ja parę razy się na tym "przejechałem" Co do podglądu sterownika w aplikacji mobilnej, to bardzo dobry pomysł  
2020-01-16 08:12
  YuZJannowitz Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Ja w miarę możliwości staram się zasypywać co do godziny. Zasypując wcześniej tracę precyzję w statystykach, a od "zbliżone" wolę "dokładne".
2020-01-16 14:33
  DawidGronclo Posty: 37 Ostrzeżenie: 0

YuZJannowitz napisał » 2020-01-16 07:54
DawidGronclo napisał » 2020-01-15 19:18
Mam propozycję. Czy można dodać powiadomienie o tym, że przewidywany zasyp jest za np. 24 godziny? Pomogłoby to w sytuacji, kiedy kotłem zajmuje się więcej niż jedna osoba.



Na tą chwilę sprawdzanie terminu następnego zasypu przez kilku użytkowników można rozwiązać poprzez dodanie uprawnień dla wszystkich osób zajmujących się kotłem do roli "Uprawnienia użytkownika" (uprawnienia administratora i "pełne" nie będą potrzebne) i zainstalowanie dla tych userów aplikacji eCoal mobile na smartfony na nadanych uprawnieniach. Dostęp do parametrów pieca wszyscy użytkownicy będą mieli pod ręką a z uprawnieniami do odczytu nikt prócz Ciebie w konfiguracji kotła nie namiesza.





Tylko problem polega na tym, że ta osoba ma zainstalowaną apkę i ma konto na platformie, tylko nie chce się zdyscyplinować i zaglądać dp apki co się dzieje na kotle. Dlatego takie powiadomienie, że zostało jeszcze np opału do tej i tej godziny, w moim przypadku by bardzo pomogło.
2020-01-16 14:48
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
Ja bym się nie obraził gdyby taka funkcja była, ale nie informowania co 24 h ile zostało tylko 24h przed komunikat np. "Opał skończy się za 24h", z tego też powodu mam zasypany worek więcej, jak się skończy to dniówkę jeszcze pociągnie jakby co.
2020-01-16 19:04
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Najlepsze statystyki to są jak sobie policzysz ile worków w miesiącu ci poszło i tyle jak się włącza powiadomienia sms??? 
2020-01-17 07:18
  YuZJannowitz Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
DamianOwczarek napisał » 2020-01-16 19:04
Najlepsze statystyki to są jak sobie policzysz ile worków w miesiącu ci poszło i tyle
Tak nie bardzo. Lekka modyfikacja temp. za zaworem i siły nadmuchu to 2-3 kg różnicy na dzień u mnie. To daje 60-90 kg na miesiąc, czyli jakieś 3-4 worki. Wole te 70-100 zł mieć w kieszeni niż z niewiedzy wydmuchać do atmosfery.

DamianOwczarek napisał » 2020-01-16 19:04
jak się włącza powiadomienia sms??? 
Ustawienia pieca->Powiadomienia->Dodaj rekord->Typ: SMS.
Wcześniej musisz we właściwościach swojego profilu uzupełnić nr. tel. oraz wykupić w sklepie na esterownik.pl pakiet punktów SMS. Jeden SMS to bodajże 0,25 pkt.
Użytkownicy online: Kava610401, mario-speedway, Michal_S