W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Sterowanie klapą ciągu kominowego Subskrybuj
2019-12-28 14:17
  Kulin Posty: 93 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Czy istnieje możliwość sterowania klapą ciągu kominowego, tą za piecem ? Ewentualnie czy będzie kiedyś taka opcja ?
2019-12-28 15:32
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0

Ma Pan na myśli przepustnicę na czopuchu? Na tą chwilę nie mamy takich Planów bo i potrzeb brak. Producenci kotłów, kominiarze w razie nieprawidłowego zwiększonego ciągu zalecają montować RCK.

W sterowniku pelletowym sterownik ma funkcję sterowania dmuchawy wyciągowej, gdyż w tych kotłach ze względu na zimny nie wygrzany komin (szczególnie przy rozpalaniu)  ciąg jest zbyt słaby. I aby to nie korzystne zjawisko zneutralizować montuję się wentylatory wyciągowe. 
2019-12-29 19:49
  Kulin Posty: 93 Ostrzeżenie: 0
dzięki za info. pisałem o tym, bo można by sterować spalaniem podczas podtrzymania, po prostu przymykać, w razie potrzeby otworzyć, a przy rozpalaniu max otwarte... tak ostatnio musiałem tym kręcić i o tym pomyslalem. Sam mam przymkniete na polowe i sąsiad również, bo za bardzo się pali podczas podtrzymania, mimo klapy na wentylatorze
Użytkownicy online: Dareke36, ogniwom14