Forum  Pello v3.5  Wyłączenie pompy kotłowej po wygaszeniu Subskrybuj
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page
2021-11-19 22:46
  Zdenek Posts: 19 Ostrzeżenie: 0
Ja testuję nieco inny, prostszy układ. Czujnik temp. kotła jest zabudowany w górze bufora, pompa kotłowa jest wpięta w gniazdo wentylatora wyciągowego więc włącza się razem z palnikiem i jednocześnie wyłącza się po wygaszeniu czyli po osiągnięciu zadanej temperatury, histereza rozpalania palnika jest tak ustawiona by po spadku temperatury w górze buforu do 50°C kocioł znowu się odpalił. Mam dodatkową pompę mieszającą (jako obwód CO2), sterowaną termostatem, która "dba" o powrót (w przyszłości tą pompę zastąpię zaworem termostatycznym 3D)
 Układ CWU jest zasilany pompą sterowaną z sterownika kotła za pomocą czujnika CWU który był dołączony do kotła, czyli standardowy obwód CWU ale zasilany z bufora, grzanie CWU działa dobrze nie powodując rozpalanie kotła, oczywiście jeśli tylko w buforze jest odpowiednia temp.

Temperaturą kierowaną na dom zarządza pompa i zawór 3D z siłownikiem sterowanym przez sterownik kotła czyli standardowy obwód CO1 z bufora.

Oczywiście termik kotła został w oryginalnym miejscu i dba o bezpieczeństwo kotła.
To jest kocioł na pellet więc całkowite wygaszenie palnika i jednoczesne wyłączenie pompy nie spowoduje zagotowania wody!
Jak na razie wszystko działa dobrze ale powtarzam! Dopiero to testuję i to z ostrożnością!
W tym moim układzie zmieniłem tylko miejsce czujnika temperatury kotła, wylądował w górze buforu i pompa kotłowa jest zasilana z gniazda wentylatora wyciągowego.
"Stary układ" rozpalał się średnio 8-9 razy na dobę a teraz, po tych zmianach średnio 3 do 4 razy, mam bufor 300 litrów i dom 200m
To tak w skrócie.


2021-11-26 08:52
  Michal86 Posts: 130 Ostrzeżenie: 0
Zdenek napisał » 2021-11-19 22:46

To jest kocioł na pellet więc całkowite wygaszenie palnika i jednoczesne wyłączenie pompy nie spowoduje zagotowania wody!To mało jeszcze testowałeś😉
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page
Users on-line: 7492, frenkiss, jamma, Kiler5, kris48, mencinas, pawes89, sladkowski1984, stegniaz4, sznitloch, tnawrocki, tomaszstan, tomjol, widenka, zibi20061