W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Dodanie pieca Subskrybuj
2019-11-15 00:35
  Ulan56 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam, mam taki mały problem z podłączeniem mojego pieca do internetu.. otóż gdy chce dodać urządzenie to pisze mi  że nie wykrywa urządzenia, sprawdź połączenie. Tyle że przez aplikację mobilną normalnie się zaloguje bo widzi piec w sieci lokalnej.. 
To coś z mojej winy jest czy producenta?

Pozdrawiam 
2019-11-15 05:53
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jaki masz komunikat na panelu sterownika po wejściu w menu internet off, czy online? Czy DHCP masz włączone 
 
2019-11-15 09:23
  Ulan56 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Nie mam żadnego komunikatu, po prostu pisze na nim adres IP, brama, maska itd. ale na sterowniki widzę że odbiera dane przez skrętne tzn diody migają więc połączenie jest. Spróbuję teraz przez wyłączone DHCP.
Jedynie  to jak mam właśnie zakładem z adresem IP to ikona podłączenia do internetu ma czerwone dwie szczalki nie wiem czy to jest symbol offlanie a zielone online.

Edit. Jednak przy wyłączonym DHCP też ten sam komunikat.
Jeszcze dodam że połączenie jest realizowane tak: na poddaszu mam główny router na 1 piętrze drugi i zrobiłem most do głównego routera a od tego z 1 piętra puściłem skrętkę do pieca, jednak idą z laptopem przy piecu mam internet że skrętki.

I tak dla pewności skrętka przy piecu i przy routerze ma być zagnieciona w standardzie B? nie żaden cross itp.
2019-11-15 13:08
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam

https://esterownik.pl/pliki-do-pobrania


Pierwszy punkt to instrukcja jak to ogarnąć  
2019-11-15 13:33
  Ulan56 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
zdjęcie


Gdyby to było jak w instrukcji to bym zrobił ale nie jest.. i piszę z czym mam problem.
2019-11-15 14:41
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Ulan56 napisał » 2019-11-15 13:33
zdjęcie


Gdyby to było jak w instrukcji to bym zrobił ale nie jest.. i piszę z czym mam problem.

Napisz przy włączonym DHCP jakie IP / Maskę / Bramę dostaje sterownik.
Sprawdź czy z komputera w tej samej sieci działa poprawnie polecenie PING IP_STEROWNIKA
Czy na komputerze / telefonie w tej samej sieci lokalnej możesz wejść na stronę lokalną sterownika - po wpisaniu adresu IP w przeglądarce?
Czy na panelu gdzie jest widoczny IP / Maska / Brama pokazuje się ID sterownika?

2019-11-15 15:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Właśnie z Twojego opisu problemu mało co wynika. 
Nie podałeś co i gdzie wpisujesz. 
według rady PrzemekP podaj jaki adres IP wyświetla się na panelu sterowania. 

2019-11-16 10:31
  Ulan56 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Spoko temat ogarnięty, problem było po stronie 2 routera. Bo pierwszy router nadał mu takie samo IP jak swoje. Dodatkowo 2 router miał włączone DHCP gdzie robił się konflikt pomiędzy nimi. Dodatkowo piec przy swoim dynamicznym IP zmieniał się czasami szybciej niż ja go wpisałem do przeglądarki. 
Ale wszystko działa. Jeżeli ktoś ma ochotę to proszę podejrzeć ustawienia parametrów, dodałem do publicznych. 
Dzisiaj myślałem że wyjdę z siebie jak okazało się że to takie proste, mocna kawa z rana i pomogło 
Użytkownicy online: AdamSroka16, Henryk1952, moma62, Ogniwo200