W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Programator Auto-lato Subskrybuj
2019-11-11 21:59
  OLANINA Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam
Jestem nowa użytkowniczką kotła Ogniwo M  i nie mogę znaleźć w moich ustawieniach programatora Zima- lato.i programatora temp za zaworem4D. W instrukcji jest o tym informacja. Wersja software najnowsza -1.1.30.6. Widzę tylko programator temp kotła , programator temp CWU i programator temp wewnętrznej.
Potrzebne jest mi to wyłączenia ogrzewania w czasie mojej nieobecności. Proszę też o wyjaśnienie  jak działa programator temp. wewnętrznej w sytuacji zaznaczenia opcji braku zatrzymania pompy po dogrzaniu pomieszczenia - Chyba w tej sytuacji nie działa?
Z góry dziękuję za pomoc
2019-11-12 08:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam, Tryb zima/lato znajduje się w menu głownym sterownika >> parametry kotła. Tam również znajdziesz programator auto lato. 

W tej wersji aktualizacji wyświetlają się tylko opcje które ustawiliśmy. Ew które działają z danymi ustawieniami.  Tryb zima lato ustawiamy auto lato i wtedy pojawi się programator auto lato. 

Programatora 4D nie znajdziesz ponieważ nie działa on z zamontowanym czujnikiem wewnętrznym.

Programator temp wewnętrznej służy do ustalenia temperatur zadanych w pomieszczeniu danego dnia i danej godziny. 

Przy ustawieniu zatrzymania pompy na NIE pompa nie zatrzyma się po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniu. Jedynie zawór przymknie się nieco by puszczać chłodniejszą wodę na instalacje (zacznie działać parametr temp obniżona za zaworem)

2019-11-12 08:50
  OLANINA Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Użytkownicy online: bozena, michalcz, petrzycha, Radek64, Sahryn66