W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Problem z eko wesoła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2019-10-05 16:13
  daroo12 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam. Poradźcie proszę jak ustawić piec do eko z wesołej. Jak dam większy nadmuch żeby nie było nieprzepału to mam w palenisku krater do ślimaka jak dołoże podań żeby utrzymać kopczyk to w popielniku czarno, jak zmniejszę nadmuch to produkcja koksu. Pali mi się z jednej strony paleniska i tam dziura a z drugiej leci  koks. Otwory drożne, przed sezonem wyczyszczony cały palnik.Myślałem żeby zaślepić połowę otworków z tej strony gdzie wydmuchuje mi krater tylko poradźcie czym. Piec Skamp PV20 palnik Batory II, grzane ok 150m. Przez dwa sezony palenie bezproblemowe eko z Chwałowic i retopalem , kopczyk,płomień,popiół, książkowy ale kolega tak zachwalił mi wesołę że wziołem 4 tony i ręce mi opadły. Jak ja teraz te 4 tony spalę. Na konie sezonu będę miał tonę koksu na sprzedażPo mału kończą mi się pomysły co z tym zrobić.
2019-10-05 16:19
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Nic nie poradzisz musisz kombinować z ilością podań i nadmuchem Paliłem dla testów Bartex Gold I Sobiankiem ( ponoć "Wesoła" ) w moim Burku i było podobnie . Nadmuch góra 32/33% i 4 podania na 8kW , ale popiół jak z papierosa
2019-10-05 16:29
  daroo12 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
leON przy takim nadmuchu to mam piec tak obklejony sadzą że muszę co 3 dni zdrapywać ścianki, palenie na cwu odpada co parę godzin otwiera zawór na kaloryfery bo temp 80 st. a w palenisku krater. Jak patrze na tę kupę pod ścianą to się wszystkiego odechciewa. Kochany retopal i chwałowice.
2019-10-05 16:40
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Może spróbuj podnieść temp.zadaną kotła na 60st , powrót na 55st może , to coś pomoże pewny Pewnie przy większych mrozach będzie lepiej , teraz musisz znaleźć optymalne ustawienia
2019-10-05 18:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A jaki masz komin? Przekroj, wysokosc? 
2019-10-05 22:17
  daroo12 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Komin ok 8.5 m rura fi 160, dwa tygodnie temu zainwestowałem w regurator ciągu draco zamontowany w wyczystce bo przy grzaniu cwu przy zadanej 55 moment i było 80. Piec nie panuje nad temperaturą. Groszek cały czas się pali jak papier aż palenisko się zapadnie. Jak był inny eko nie było żadnego problemu no ale teraz mam do spalenia 4 t tego cholerstwa
2019-10-05 22:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Na ile ustawiony ten regulator? Jezeli na zime nic sie nie zmieni moze rozwiązaniem bedzie mieszanie wesolej z czyms slabszym? Skontakyuj sie z nami w tygodniu.. Spr rozne ustawienia pokazesz efekty spalania i pomyslimy co z tym dalrj poczac. 
2019-10-05 22:34
  daroo12 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Regulator ustawiony na 15 ,porobie zdjęcia to wrzucę. Na wykresie nie wygląda to najgorzej ale co parę godzin muszę ręcznie podnieść kopczyk bo go nie ma, jak dołożę podanie to koks i niedopał. Kupiłem kształtki szamotowe i będę nadstawiał palenisko(taka prowizorka) zobaczę czy przepali się ten koks jak pozostanie dłużej w palniku.
2019-10-05 23:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
daroo12 regulator ciągu kominowego montujemy nad połączeniem kotła z kominem  w kominie ewentualnie na połaczeniu kotła z kominem (przy kominach systemowych gdzie nie możemy wywalić dziury) ,podobną sytuację miałem u znajomego cyrki na palenisku okazało sie ze wyczystka była nie szczelna ,zamknij regulator tam jest taka blaszka że by nie pracował a najlepiej zdemontuj i zamknij wyczystke,a podcisnienie ustawiamy tak jak pisze w instrukcji oep 10 kw min 20 ,brawo dla panów z es
2019-10-05 23:18
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
halo , jest też opcja RCK Darco montowana do wyczystki , jak poprawnie zamontowana to powinna spełniać swoje zadanie Sam kiedyś o niej myślałem , osobiście i własnoręcznie zamontowałem "klapkę" przepustnicę ,RCK jak zwał tak zwał w dmuchawie mojego OEP . Najważniejsze , że działa i mogę palić nawet Varmo na grzanie samego CWU latem
2019-10-05 23:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dokladnie tak leon. 
Co do rozszczelnionej wyczystki... W takim przypadku cisnienie by spadlo... Ciag bylby mniejszy.. Wiec nie wiem jak ma sie przypadek kolegi halo do przypadku daroo. 
Moge sie mylic choc mowie tylko o pewnych swoich doswiadczeniach a nie chceci utarcia komus nosa
I kolega daro chyba o innym kotle mowi, ups
2019-10-05 23:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
leon lubię cie i szanuje sa pewne zasady których sie nie łamie ,za dużo lat palę węglem i za duzo widziałem dziwnych wynalazków ,varmo ty chwalisz może tak być ze u ciebie sie dobrze pali jak dla mnie odpad z produkcji węgla ,co instalacja to inna rekcja ,mało ciepła daj to varmo w poprzednich sezonach spalałem trochę mniej od ciebie ale nie mam CWU a teraz walą ci te minut jak przy minus 10C
2019-10-05 23:38
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Walą , bo dla Varmo jest inny współczynnik pracy podajnika ( o połowę mniejszy , u mnie ok.0.11kg/min dla groszku średniej jakości ok.23kg/min ) paliwo ma większą objętość w stosunku do wagi Zobaczymy co pokaże zimą , kupiłem 2T , na razie jestem pod wrażeniem . Plusy opał suchy i brak syfu w kotle , zapomniałem o sadzy Minus dużo frakcji lotnej , pyłu ale to nie problem mam przecież w kotłowni odkurzacz do popiołu Nawet przy zasypie worka 20kg montuje rurę z odpalonym odkurzaczem i zero pyłu w kotłowni jak tam kiedyś , ktoś płakał 
2019-10-05 23:40
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
no jak tak to ok
2019-10-05 23:51
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Pomogłem dziś chłopakom z GPR Jastrzębie w ustawieniach, bo palą tym samym . Tylko u mnie pali się tak : 
dodane 2019-10-05 23:45

A u nich tak ( mimo najniższego w miarę nadmuchu ) :
dodane 2019-10-05 23:48
dodane 2019-10-05 23:51Jak widzicie wrzuciłem nawet oryginalny rusztodeflektor i nic się złego nie dzieje ,oczywiście mowa o "syfie" w kotle
2019-10-06 13:39
  daroo12 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam Panowie. Co do postu halo rck wersja na klapkę wyczystki bo mam wkład nierdzewny fi 160 i to jedyna nieinwazyjna opcja ale pracuje dobrze przy podmuchach wiatru. Wyczystka szczelna z uszczelką i właśnie przy eko z wesołej na podtrzymaniu groszek palił się płomieniem aż się zrobiła dziura w palenisku, pomagało trochę otwarcie dźwiczek ale i tak się wypala samoczynnie dlatego zainwestowałem w rck. Wymieniłem również dmuchawę na WPA7 z klapką bo stara zaczęła strasznie jęczeć. Pojechałem do leroya i kupiłem 2 worki najtańszego greenpala(chyba tak się nazywa). Mieszanka 1/1 z wesołą i takie efekty na palenisku i w popielniku. Popiół z greenpala i koks z wesołej.Jeden trefny zakup i cała przyjemność z palenia idzie w p....

dodane 2019-10-06 13:39
2019-10-06 16:35
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0

Dobrze ,ze nie usłuchałem "rady" przewoznika gdy w marcu br. zamawiałem przywóz z kop. Ziemowit Retopala luzem.Kosztowała tona br/ba 590 zl.On mi proponował tez za te cene ekogroszek II z kop. Wesoła ,bo tyle samo wtedy kosztował, wieksza kalorycznosc...
Mowiłem mu ,ze u mnie moze byc trudniejszy w spalaniu...
Gdybym dał sie namowić , miałbym za;pewne problemy z paleniem jak Ty
2019-10-06 16:38
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
daroo12 ale cała przyjemność z ponownego ustawiania parametrów spalania pozostała , jak widać w czerwonej skrzynce 
2019-10-06 18:47
  daroo12 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
leON ta czerwona skrzynka to mnie trzyma jeszcze przy zdrowych zmysłach  a zima zapowiada się długa , czuję że przy piecu spędzę mnóstwo czasu to i czerwoną apteczkę pierwszej pomocy trzeba będzie często uzupełniać.Rotaz paliłem jakąś mieszanką lokalną, syberyjskim sibugolem, retopalem, chwałowicami. Sibugol do podgrzewania cwu super, zero popiołu,piec czysty, piękny kopczyk, równomierne spalanie, tak samo z pozostałym węglem tylko że więcej popiołu, taki mięki drobny popcorn super przepalony.Kolega z pracy zamontował w tamtym roku nowy piec, zakupił eko z wesołej i tak zachwalał że dałem się skusić.Fakt że nie widziałem tego pieca ani jak to wygląda u niego na palenisku. Pomagałem mu okiełzać ecoala przez telefon no i teraz zaczynam od nowa.
2019-10-06 19:34
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0

Z weglem (orzech) z kop. Myslowice Wesoła , mialem pierwszy raz do czynienia chyba w ....1985 r (wiekowy troche jestem) paląc wtedy  w "kopciuchu".

Pochwaliłem sie spotkanemu przypadkiem instalatorowi ,który 2 lata wczesniej wymieniał mi kocioł co na nowy ,ze palę Wesołą.Mówi  pal , to zaś za chwile ci będę kocioł wymieniał.
Temp. w palenisku - jasny oślepiajacy żar , po 2 miesiacach wypaliły mi sie segmentowe ruszta zeliwne od dołu.Trzeba było jakoś spalic reszte z przywiezionych 3 t, producent rusztów zarobił sporo.

Popiołu prawie zero, kocioł szybko wygasał, wegiel dobry był do szybkiego gotowania pod kuchnia obiadu.
 To było przed laty, dzis eksploatacja na coraz wiekszej głebokosci , wegiel jeszcze lepszy...kaloryczniejszy  ale spiekalnosc ma dużą.
Dla mnie najlepszy ekg typu Retopal,wczoraj otwarłem sezon grzewczy, rodzina szczesliwa z temp. 23 stopnie w pokojach.


Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: aldona, arturro2112, eugpac, max2