Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  eSterownik.pl  Sterowanie grzałką CWU oraz cyrkulacją w okresie letnim Subskrybuj
2019-09-02 20:28
  kaluzas Posts: 22 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Podczas tego lata postanowiłem sprawdzić jak się będzie miało używanie grzałki elektrycznej zamiast pieca do podgrzewania CWU.
Oczywista zaleta to bezobsługowość, koszty jak zawsze dyskusyjne Ale urodziło się kilka potencjałów do doskonalenia żeby w temacie mógł pomóc eSterownik .

1. Fajnie jakby sterownik poza trybem pracy  "Automatyczny" "Ręczny" miał możliwość jeszcze jednego w którym pozwalałby  sterować nadal samą cyrkulacją.
 
2. Super gdyby dodatkowo w w/w trybie można było sterować zasilaniem grzałki definiując, które wyjście sterownika będzie sterowane. Standardowo można by odłączyć na ten czas pompę CWU ale na przykład w Ogniwo Pello wolne jest wyjście od wentylatora     Jeżeli do tych wyjść nie można podłączyć grzałki bezpośrednio to może pojawiłby się dodatkowy moduł przekaźnikowy czy coś takiego sterowany z tych wyjść Ostatecznie chodzi o to żeby grzałka grzała tylko na przykład rano i wieczorem. 
 
3. Super jakby pojawiła się możliwość "załącz pompę cyrkulacją na X (definiowany czas) minut Rozwiałoby to kwestię czekania na ciepła wodę podczas kąpieli w nieujętych harmonogramem, niestandardowych godzinach.
Można by było chwilę przed wejściem pod prysznic wcisnąć na smartfonie w/w funkcję i zanim by się znalazło już pod natryskiem zamieszałoby ciepła wodą. Dodatkowo możliwość wywołania tej funkcji z API pozwoliłaby uruchamiać mieszanie z inteligencji budynku po wykryciu ruchu w łazience 

To tyle z przemyśleń pozwalających wykorzystać sterownik stojący już w kotłowni do zadań dodatkowych  
Users on-line: darekkonsek, Faja323, Julanka18, Kotel275, krzysztof-11, marboro, rezek, stsm