W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Uszkodzony wentylator lub czujnik HALL - kocioł OGNIWO EKO PELLET 18kW Subskrybuj
2019-07-14 17:16
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Witam
Jestem nowym użytkownikiem i posiadaczem kotła Ogniwo Eko Pellet 18kW.
Wczoraj uruchomiłem kocioł i wystąpił alarm "Uszkodzony wentylator lub czujnik HALL". Czujnik wpięty od wentylatora w palniku do złącza RJ na płycie palnika.
Jak w opcjach Zaawansowane/Palnik Pelletowy/Dmuchawa z czujnikiem HALL ustawię na NIE to kocioł uruchamia się.
Miał ktoś taki przypadek?

2019-07-14 18:42
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Cóż bardzo dobrze że w takiej sytuacji jaka zaistniała u Ciebie zrobiłeś "dmuchawę z Hall na NIE".
przyczyna może leżeć w uszkodzeniu samego halla lub połączenia RJ.
Proszę skontaktuj się jutro z serwisem. Możesz wysłać na maila zdjęcie końcoweg przewudu RJ
meil jest w kontaktach
2019-07-14 20:24
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0

Witam
Dzięki za odzew.
Końcówki na RJ są zarobione jednakowo z każdej strony.

dodane 2019-07-14 20:24
Witam
Pawel3 zarobiłem jeszcze raz przewód pomiędzy dmuchawą a płytką sterownika palnika i .... wszystko hula jak należy . Dzięki za sugestie. Pozdrawiam
2019-07-14 21:14
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
bardzo mnie cieszy że udało się naprawić. Cóż za szczęście w nieszczęściu że byłeś w stanie sam to zrobić. Usunąć awarię. Posiadać RJ, zaciskarke i mieć trochę chęci.
Widać coś te końcówki nie stykały.
Bardzo fajnie. pozdrawiam
2019-07-14 22:15
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0

Tak się składa, że zajmuję się amatorsko elektroniką, więc parę rzeczy i cierpliwości posiadam

Ale sugestie i porady innych osób bardzo sobie cenię

Pozdrawiam
Użytkownicy online: mirage4, Pieron, sonbea