W związku z problemami z dostępnością statystyk oraz wykresów prosimy o zapoznanie się z tym wątkiem
Forum  eCoal.pl  Wyłączenie/włączenie pompy CWU za pomocą polecenia np. przez http Subskrybuj
2019-06-03 12:35
  RiK_ Posts: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam, zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu związanego z ręcznym wyłączeniem pieca (sterowanie z auto na ręczne) gdzie zawsze pozostaje włączona pompa CWU, jeżeli się jej ręcznie nie wyłączy to pracuje cały czas. Ponieważ wszystkie parametry temperaturowe odczytuję ze sterownika i przesyłam do Domoticz-a to chciałbym poleceniem jeżeli spełnione będą odpowiednie warunki wyłączyć pompę CWU. Czy ktoś z Was drodzy forumowicze spotkał się z takim rozwiązaniem i mogłyby coś podpowiedzieć.
pozdrawiam
2019-06-03 15:58
  leON22 Posts: 3428 Ostrzeżenie: 1
Osobiście używam Supli z urządzeniem SonOff Gate sterowane przez IFTTT z  Google Assistant ( wybieranie głosowe ) do otwierania bramy wiazdowej z centralką NICE . Pewnie da radę, co i jak możesz poczytać -> TU
PS. Kupujesz takie coś -> Gniazdo WiFi i pompę CWU wpinasz bezpośrednio do tego gniazda
2019-06-03 16:29
  RiK_ Posts: 1 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za odpowiedź ale nie o takie rozwiązanie mi chodziło, nie chciałbym tracić funkcjonalności sterownika i korzystać z dodatkowych sterowinków zewnętrznych zamiast tego gniazda mógłbym wykorzystać Sonoff Basic (trochę zmodyfikować) i wpiąć go pomiędzy sterownik i pompę ale to dalej pozostawia włączoną pompę w sterowniku mimo że fizycznie już nie będzie pracowała. Chciałbym wysłać polecenie do sterownika żeby to sterownik wyłączył pompę.
Users on-line: leon