W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienia pieca ,sterownika w trybie lato Subskrybuj
2019-03-05 12:34
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Witam, dawno się nie udzielałem na forum, tzn. że wszystko działa. . zima szybko przeleciała. Mój piecyk ostatnio coraz częściej chodzi na podtrzymaniu w związku z tym mam pytanie do szanownych forumowiczów. 
Jakie ustawienia w prowadzic do sterownika w trybie lato żeby mi to chodziło?? Czy w piecu nie będzie  wygasało jeżeli nie będzie odbioru ciepła przez bojler c.w.u.??
 Zostało mi sporo retopalu, a słyszałem że jest on zbyt kaloryczny do palenia tylko na c.w.u. Niby lepiej kupic coś gorszego żeby piecyk nie przebijał tak mocno temperatury zadanej.
  Za wszystkie podpowiedzi będę wam wdzięczny.    Pozdrawiam..
2019-03-05 13:12
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0

Przeważnie użytkownikom  ustawiamy spalanie grupowe "Parametry zaawansowane> Typ podajnika > Ustawiamy „Retortowy grupowe”
Parametry spalania>Retortowy grupowe > Moc Min ustawić „8kw”> Moc Max ustawić „8kw”> Mocdmuchawy dla 8kw 35% (w przypadku nieprawidłowego spalania się węgla parametr tenkorygować > ilość powtórzeń dla 8kw zostawiamy bez zmian czyli „4”"
Większych problemów nie ma. Na okres letni zalecamy mniej kaloryczny opał (zwiększą ilością popiołu) trzyma dłużej żar oraz sprzyja odpowiedniemu poziomu paliwa na retorcie

 

dodane 2019-03-05 13:12
Parametry podtrzymania

Parametry zaawansowane> algorytm wygaszania kotła, ustawić „tylko w grzaniu”
Parametry spalania >retortowy eCoal > parametry podtrzymania >
Czas pracy podajnika 10s
Czas postoju podajnika 40min (Uwaga czas ten możemy wydłużać. W przypadku gdyby doszło do  wygaszenia kotła trzeba czas ten skrócić)
Czas krótkiej przerwy 20s
Ilość powtórzeń 2
Moc dmuchawy ok 40%
2019-03-08 14:56
  wlasti Posty: 96 Ostrzeżenie: 0

A jaką histerezę ustawiać na lato aby spalanie było najmniejsze?

czy np 60 jako zadana i 10 jako histereza

to jest dobry/zły pomysł?


W zimie na pewno nie - ale w lecie???
2019-03-08 16:10
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
wlasti napisał » 2019-03-08 14:56

A jaką histerezę ustawiać na lato aby spalanie było najmniejsze?
czy np 60 jako zadana i 10 jako histereza
to jest dobry/zły pomysł?


Przede wszystkim największa do wyboru histereza kotła to 5st. Czy wybierając tą największą histerezę to dobry pomysł? Szczerze , to nie wiem. Wiadomo że musimy utrzymywać  temp na kotła (zakres pracy kotła) aby utrzymać Cwu na odpowiednim dla nas komforcie.
W większości Histerezę kotła na lato proponujemy ok 2st. Może 5st przyczyniłoby się do oszczędności. Proponuje przetestować i podzielić się wnioskami. Nie pamiętam czy na forum był ten temat poruszany. Chętnie się dowiem jak to wygląda
2019-03-08 22:39
  wlasti Posty: 96 Ostrzeżenie: 0

ok - nie wiedziałem że nie ma histe poza 5...
-
- chodziłoby mi o ty aby kocioł nie wymuszał "samozagrzewania"

gdy nie ma takiej potrzeby ze strony CWU - tylko by szedł maksymalnie długo w podtrzymaniu

- aż zajdzie warunek CWU

dzięki!
2019-04-12 09:35
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Dziękuje wam za posty.
a tak na marginesie,? czy w trybie lato można palić na programie e coal ,czyli na pełnym automacie??
2019-04-15 09:42
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
można
2019-04-25 14:38
  adamprzymuszala Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam mam pytanie w zimę ustanowienia  wszystko miałem ok teraz przedstawiłem na tryb lato coś przestawic czy na tych samych parametrach jechać ?
Użytkownicy online: DS11, idemnato, Kiler5