W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Czujnik temperatury a pompa Subskrybuj
2019-03-02 09:13
  kuba88 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Witam....mam do was takie pytanie....posiadam czujnik temperatury który steruje pompa podłogowa i w zależności od tego jaka jest temperatura w salonie czy łazience załącza tą pompe albo wyłącza...a jak macie z główna pompą? Bo u mnie główna pompa cały czas pracuje nawet jak są grzejniki zimne...zastanawiam się czy nie dokupić czujnika który by wyłączał główna pompe obiegowa w momencie uzyskania zadanej tetemperatury...czy nie wydłużyłby się wtedy czas podtrzymania ? Bo denerwuje mnie to że nawet jak jest ciepło na zewnątrz (np 10°C) i grzejniki w ogóle nie pracują piec cały czas podaje węgiel bo woda krąży w instalacji i się schładza...jak myślicie ?
2019-03-02 09:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Próbuj. W zimie, jeśli pompa będzie się zatrzymywać, to się dowiesz jakie to eko.
Nie ma tak, że grzejniki pozamykane, to praca pompy wychładza, bo jakim sposobem ? Jakiś odbiór musi być.
2019-03-02 11:32
  kuba88 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
No odbiór chyba taki że poprostu rurami którymi idzie woda do grzejników musi się schładzać bo innego odbioru raczej nie ma 
2019-03-02 11:52
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Gdy zawór zamknięty, to obiegu nie ma. To nie jest tak, że woda dochodzi do zamkniętego zaworu i dopiero tam się zatrzymuje. Zamknij zawór na powrocie do kotła, zaraz stanie.
2019-03-02 12:18
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
To te pompy są w szeregu? To błąd. Daj jakiś szkic instalacji lub zdjęcia.
Użytkownicy online: Arturro, kamilkadlec, Kiler5, maciejsch2, ssiiwwyyy1992