W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Długo nagrzewa ciepła wodę w bojlerze. Jak jest u Was? Subskrybuj
2019-02-03 13:57
  kamilsyga19 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Witam. Panowie mam taki problem. Wydaje mi sie ze strasznie długo nagrzewa mi wode w bojlerze. Mam biawara 220l piec skampa plus 12 kw i bruli 3.5. Rozpalam sobie samą dębina suchą. Sam tryb lato czyli tylko ciepła wode grzeje. Płomień mi się ladnie pali, temperatura spalin dobija do jakis 170 stopni i wode od temp. W bojlerze 28 do 42 czyli tak dla mnie komfortowa do mycie, grzeje okolo 1.5h. Jak slysze jak inni mi mowia ze przepalaja wieczorem na ciepła wode 15 min i ida sie myc to wierzyc mi sie nie chce. Jak jest u Was? Aktualnie grzeje tylko na ciepła wodę i pale w kominku i wkurza mnie to czekanie. 
2019-02-03 14:13
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Nie czytałeś instrukcji obsługi, że jak palisz na ruszcie to trzeba wyciągnąć czujnik temp spalin , bo go uszkodzisz ? Nie wierz we wszystko co inni mówią i piszą Zależy czy grzeją od zera , czy tylko dogrzewają temp. w CWU pewny
2019-02-03 14:16
  kamilsyga19 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Nie czytałem. A dlaczego moge go uszkodzić  ? Ogień za wysoko idzie? 
2019-02-03 14:25
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Dokładnie , nie wiem jak to wygląda w skampie ale w ogniwo jest takie info Tu masz trochę matematyki odnośnie czasu grzania wody . Co prawda temat dotyczy grzania wody CWU grzałką ale to tak dla porównania mocy  
--> Czas grzania wody CWU
2021-11-13 12:56
  dawidoss27 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam formulowiczow. Wyczytałem że w 2017 roku jeden z użytkowników herefisto miał problem z wolno nagrzewa ja a się woda w bojlerze. U mnie problem powstał po 3 latach użytkowania. Ile bym nie ustalił na sterowniku max dobija do 44 stopni i koniec problem by nie był aż tak dotkliwy ale po wybraniu ciepłej widu piec potrzebuje kilku godzin żeby znów dogrzać wodę do tych 40stu paru stopni. Czy ktoś wie jak kolega opisany problem rozwiązał. Proszę o informacje
2021-11-13 13:32
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Są dwa powody dlaczego baniak nie grzeje albo zapowietrzony albo zakamieniony. Wszystko zależy również od temperatury zasilania, czyli na kotle i przepływu wody w obiegu CWU, a raczej jego braku, nie działa pompa albo zapchany filtr 
2021-11-13 16:00
  dawidoss27 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Pompa działa słychać i czuć przepływ wody jak się ręka przytrzyma. Na wejściu baniaka rura gorąca ciężko utrzymać rękę na wyjściu chłodniejsza. Filtr sam czyszczę wiem jak byłem przy robicie o wszystko pytałem i ta instalacje mam w jednym palcu. Dużo potrafię zrobić sam laikiem nie jestem. Mam nowy założony odpowietrznik na wejściu ciepłej wody do baniaka. Nawet jeżeli jest zapowietrzony w co nie wątpię bo tez to podejrzewam to jak odpowietrzyć? 
2021-11-13 18:48
  bgregor Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
dawidoss27   użytkownik hermefisto  napisał jak rozwiązał swój problem  : 
herrmefisto napisał » 2021-11-13 15:59
Bojler był zakamieniony. Wyczyściłem go porządnie i odkamienilem. Kupiłem nową anodę magnezowa i bojler jak nowy. Kup ze 3 kg kamyka na allegro i rozpuść w zbiorniku. Potem wylej i przepłukać kilka razy
Użytkownicy online: Franczyk1, Xyz4