W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Brak prądu Subskrybuj
2018-12-22 21:51
  Pablos87 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam. Piec ogniwo eko plus m 20kw, układ otwarty. Sytuacja z dzisiaj. Wyłączyli na chwilę prąd, po kilku minutach włączyli wiec poszedłem do piwnicy. Na wyświetlaczu był komunikat w stylu brak połączenia czy komunikacji (nie pamiętam dokładnie) sterownika z urządzeniem, ale dmuchawa chodziła. Nie dało się zlikwidować tego komunikatu więc wyłączyłem i załączyłem ponownie piec. Komunikat zniknął i grzało od razu w trybie automatycznym. Zastanawiam sie co by było gdybym byl poza domem - czy z tym komunikatem by grzało (tzn. jeśli chodziła dmuchawa to czy działałby potem podajnik), czy by to wygasło czy jak? I co wogole gdy zabraknie prądu a na piecu mam 65 stopni, czy może wzrosnąć temperatura tak by się moglo zagotować czy ta temperatura wzrośnie tylko o kilkanaście stopni?
2018-12-22 23:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie ma powietrz nie ma palenia, dmuchawa nie dmucha kocioł zgaśnie ale do około 10h znów się sam rozpali będzie żar gdzieś retorce.
2018-12-23 09:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Pablos87 napisał » 2018-12-22 21:51
Zastanawiam sie co by było gdybym byl poza domem - czy z tym komunikatem by grzało (tzn. jeśli chodziła dmuchawa to czy działałby potem podajnik), czy by to wygasło czy jak? I co wogole gdy zabraknie prądu a na piecu mam 65 stopni, czy może wzrosnąć temperatura tak by się moglo zagotować czy ta temperatura wzrośnie tylko o kilkanaście stopni?
Po powrocie zasilania, kocioł powinien podjąć normalną pracę. Może nie zdążył jeszcze na nowo nawiązać połączenia z platformą.
Temp CO po zatrzymaniu wzrasta, bo pompy nie pracują, to normalne, nic złego się nie stanie.
Jeśli masz podejrzenia, że coś nie działa jak powinno, to wyłącz na chwilę sterownik, włącz, i zobacz co i jak.

Użytkownicy online: huep, Martines, Radek64, Sahryn66, Ula54