W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Proszę o sprawdzenie konfiguracji i ustawień pieca Subskrybuj
2018-12-21 10:34
  Bartchez Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam, kombinuje już dłuższy czas i coś mi się wydaje że nie wychodzi mi to.
Proszę o sprawdzenie konfiguracji ustawień.
Mam dom ok 160 m^2, na obwodzie CO1 mam zawór 4 drogowy natomiast na CO2 zawór termostatyczny do podłogówki.
Cały parter jest ogrzewany z podłogówki na górze podłogówka tylko w łazience, w sypialniach standardowe grzejniki + głowice (podłączone też do pieca). W łazienkach są też grzejniki do suszenia ręczników, ale one już bez głowic.
Spalanie mam na poziomie 25 Kg/d wydaje mi się że to trochę dużo, ponadto w popielniku jest sporo spieków.


https://esterownik.pl/device/17154
2018-12-21 11:10
  Jowtek Posty: 28 Ostrzeżenie: 0

cześć,

Co do spieków obniż moc dmuchawy w twoim przypadku korekta dmuchawy.

Ogólnie polecam przejście na spalanie grupowe i ochrona powrotu przez CWU (woda w zasobniku zbliżona do temp pieca) bo teraz zawór 4D praktycznie non stop ci kręci żeby utrzymać temperaturę powrotu.

Moc pieca 8/12 kW po 4 podania i obserwacja wykresów nadmuch 36/38% jak piec nie dochodzi do zadanej zwiększyć ilość podań. 
Jak dalej nie dochodzi podnosimy moce.

Ja jestem świeży jak coś się mylę niech mnie poprawią bardziej doświadczeni, z własnej autopsji wiem że to proces długi ale można dojść do optymalnych ustawień ale w kotłowni trzeba spędzić na początku trochę czasu

Pozdrawiam

Wojtek 

2018-12-21 13:55
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
To widać, że świeży jesteś, skoro każesz obniżać dmuchawę, nie będąc pewnym, czy to spieki koksowe czy żużlowe
2018-12-21 14:47
  Jowtek Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Żaden ze mnie górnik
2018-12-23 09:52
  january62 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
W Twojej instalacji jest zbyt dużo układów regulacyjnych: pogodówka temp. kotła, pogodówka temp. za zaworem 4D, ochrona powrotu 4D. zatrzymanie pompy CO po dogrzaniu pomieszczeń, wreszczie termostaty na grzejnikach. Taki układ nie ma prawa chodzić stabilnie.  Zawór 4 D  chroni powrót, albo reguluje temperaturę za zaworem, nie można regulować dwóch parametrów.tym samym elementem (albo chronimy powrót albo regulujemy temp. za zaworem na grzejniki). Dlatego ten zawór tak jeździ, on po prostu nie wie co ma robić. Usiądź przed kompem popatrz  na wykresy swojej instalacji i zastanów się co i czym chcesz regulować. 
dodane 2018-12-23 09:52Bartchez. Idziesz w dobrym kierunku. Załączenie ochrony powrotu przez pompę CWU uspokoi pracę zaworu 4D,wyłącz jeszcze pogodówkę kotła i ustaw stałą temperaturę np 60 stopni. Masz niesamowicie wysoką temperaturę spalin, powodem jest za długi czas podawania paliwa 15s i zbyt wysokie obroty dmuchawy, ustaw na początek podawanie na 7s i zmniejsz obroty dmuchawy o 3-4 %. po ustabilizowaniu się kotła 3-4 godz. koryguj obroty dmuchawy. Temperatura spalin nie powinna przekraczać 150-160 stopni.
2018-12-23 11:17
  Bartchez Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Zdjęcie popielnika 
Użytkownicy online: