W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Prośba o jakieś dodatkowe podpowiedzi. Subskrybuj
2018-12-15 21:53
  strzala1984 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam mam ustawiony piec w trybie retortowy ręczny moje statystyki są widoczne w zdalnym dostępie pod nazwą Kamil piec .
Czy mogli byście zerknąć i coś mi napisać jak to wygląda czy może można jeszcze coś poprawić waszym zdaniem.
2018-12-15 22:21
  wlasti Posty: 96 Ostrzeżenie: 0

czemu Ci powrót spada do 42 stopni?
masz zawór 4D? bo na wykresie stoi na 0?
2018-12-15 22:27
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Opisz dokładnie swoją instalację , ile m2 ogrzewasz , czym palisz ? Za dużo niewiadomych 
2018-12-16 19:34
  strzala1984 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Ogrzewam budynek 174m2 z garażem cały dół oprócz sypialni mam w podłogówce + grzejnik w sypialni wiatrołapie i łazience cała góra w grzejnikach plus podlogówka w łazience na górze .Mam cztery pompy 1 do podłogówki druga do grzejników trzecia Cwu i czwarta cyrkulacyjna. Zawór czterodrogowy mam tylko manualny ustawiony na około 6 podłogówkę reguluje zawór trójdrogowy. Pale ekogroszkiem już drugą zimę groszek kupuje w tym samym miejscu podobno 29 mj . Spala sie bardzo ładnie zostaje sam pyłek . Kombinowałem już z róznymi ustawieniami ale najlepiej pracuje mi na trybie retortowym recznym .
dodane 2018-12-16 19:34Co do spadków temperatury powrotu to niewiem czemu tak jest jak ustawie na mniej niż 6 to czasami jest tak że zawór czterodrogowy na grzejniki puszcza tylko letnią wodę i muszę go dać na 6 lub 7 i odrazu idzie ciepła woda na układ .
Dom ocieplony mam dwunastką termoorganiki i podlogę dziesiątką. Poddasze ociepliłem watą isover 15 w krokwy i 10  w poprzek krokiew obie 32 lambda przepuszczalnosci
2018-12-16 23:22
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Witam, trochę bym to u Ciebie pozmieniał Nie widzę temp, za zaworem 4D , wew. i tej za zaworem 3D, która idzie w podłogę  Ochrona powrotu zaworem 4D w/g mnie nie jest dobrym rozwiązaniem , zawsze powrót będzie miał priorytet w tym przypadku i może się okazać, że za niska temp.leci w obieg CO i go nie ogrzeje jak należy . Na szczęście masz podłogówkę , w którą nie trzeba zbytnio nagrzewać . Ogólnie jest ok ale zawsze może być lepiej
PS.Możesz zmienić ochronę powrotu na pompa CWU , minus tego rozwiązania , pompa CWU musi pracowac non-stop , a temp. wody w baniaku będzie zbliżona do zadanej na kotle  Niektórym to nie przeszkadza , ja do nich należę
2018-12-17 20:01
  strzala1984 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
podłączyłem czyjnik temperatury podłogówki jak widać na schemacie temperatura za zaworem 3D to 29.7 stopnia
i ustawiłem ochrone powrotu na pompe cwu mam tylko pytanie czy stała temperatura powrotu  około 55 stopni              ma wpływ na spalanie bo w instrukcji pisze że ma wpływ na optymalne spalanie .
2018-12-18 00:58
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Możesz napisać : jaki czujnik , jak i gdzie go podłączyłeś ? Na schemacie pokazuje temp.wew . obwodu CO1  Zmniejsz temp.powrotu na  50st , w/g mnie to takie zalecane minimum , co do optymalnego spalania w Twoim kociołku  to musisz sam do tego dojść Nie ma "złotego środka" to co dla jednego będzie optymalnym ustawieniem , dla drugiego może się okazać "starzałem w kolano"  Dla każdej instalacji, jest to indywidualna sprawa Wracając do tematu , masz bałagan w schemacie  Masz dwa obiegi ( podłogówka i grzejniki ) , każdy z nich ma swoje pompy . W ustawieniach Obwody CO zmień - Obwód CO1 - Pompa podłogowa - Zawór 4D , Obwód CO2- Pompa CO . 
Najlepiej zrób zdjęcie instalacji , będzie łatwiej ogarnąć co i jak , bo jest kilka niejasności pewny Czujnik temp. za zaworem 4D ma wskazywać temp. właśnie za nim , czyli tą która leci w obieg . Czym regulujesz temp. w obwodzie z grzejnikami ? 
2018-12-18 08:22
  strzala1984 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
czujnik zamontowałem na zasileniu podłogówki za zaworem 3trogowym . Temperaturę grzejników reguluję termostatami. 
Ja mam zawór czterodrogowy manualny bez siłownika to czy zmiana Obwodów CO na Pompa podłogowa -Zawór 4d i obwód co Pompa Co cos zmieni
2018-12-18 08:58
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Teoretycznie nic nie zmieni, będzie tylko jasność na Twoim schemacie Ale w które miejsce wpiąłeś ten czujnik w sterowniku , bo wygląda na miejsce przeznaczone do czujnika temp.wew. ? Czujnik temp.za zaworem 3D powinien być podpięty tu - 


dodane 2018-12-18 08:36Obecnie wygląda to tak, jakbyś miał temp. wew 30st  
dodane 2018-12-18 08:58Co do tej temp. powrotu to musisz jednak ustawić na 55st , bo przy 50st pompa cwu się wyłącza
2018-12-18 09:04
  strzala1984 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Tak wpiełem go w miejsce czujnika temp wew i pokazuje on jaka jest temperatura zasilania podłogówki za zaworem 3D
2018-12-18 09:17
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
To wepnij go tam gdzie Ci zaznaczyłem , dodatkowo możesz podłączyć czujnik temp. wew. właśnie w to miejsce co masz wpięty teraz ten od temp. za zaworem 3D Wyłączenie pompy po dogrzaniu pomieszczenia na Nie Możesz dokupić i zamontować 2 czujnik temp.wew. i dodać go do obiegu CO2 będziesz wtedy miał podgląd jaką masz temp. wew. na górze ( ewentualnie zestaw czujników bezprzewodowych dostępnych w sklepie ES )
Użytkownicy online: jan3o, krzysztofkanzy