W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Moduł radiowy - ustawienia temperatury wewnętrznej Subskrybuj
2018-12-05 17:30
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0

Cześć,

Piszę po dwóch dniach walki z ustawieniami sterownika.
Mianowicie zainstalowałem ostatnio moduł radiowy + trzy czujniki temperatury.
Jeden zewnętrzny - przypisany jako pokój 1 - zewnetrzny
Drugi wewnętrzny - przypisany jako pokój 2 - parter
Trzeci wewnętrzny - przypisany jako pokój 3 - piętro

Na parterze chodzi tylko jedna pompa od podłogówki.
Na piętrze też tylko jedna od grzejników+podłogówka.

Chciałem ustawić sterowanie temperaturowe na razie tylko dla PARTERU.

Ustawiam zatem w "Ustawienia/Obwody CO" próbnie:






Niestety to nie działa.
Przypisuje zatem pompę CO1 jeszcze w zakładce "Pokoje":



Początkowo pompa się wyłącza, bo jest już za ciepło, jak przestawiam na szybko ustawienia temperatur w "Ustawienia/Obwody CO" to pompa wydaje się reagować - myślę jest dobrze - jednak dziś po godz. 15 się już sama nie włączyła, a temperatura spadła poniżej zadanej 20,4C (+/-0.3 histereza).
Harmonogram pracy w zakładce Pokoje wyczyściłem całkowicie na cały tydzień już na samym początku, żeby nie kolidował z tym zadanym w ustawieniach sterownika w zakładce "Ustawienia/Obwody CO".


To tylko przykładowe ustawienie, bo próbowałem już różnych kombinacji zarówno dla samych "Ustawienia/Obwody CO" jak i w zakładce "Pokoje/Parter/Programator".

Dodatkowo nie otwiera mi się z żadnej przeglądarki (firefox/chrom/explorer) zakładka programator z "Pokoje/Parter/Programator". Jedynie przez aplikację na telefonie mogę wprowadzać tam zmiany, co jest tym bardziej frustrujące.

Może mi ktoś napisać, jak powinno to być od początku skonfigurowane zgodnie z zaleceniami producenta?
Bo ja jestem pewien, że już wszystkie opcje wypróbowałem i nie działa to tak jak powinno.. i zaraz mnie szlag jasny trafi


mój sterownik:

https://esterownik.pl/device/13164

ps. Na chwilę obecną wyczyściłem powiązanie z CO1 w zakładce POKOJE, żeby podłogówka chodziła cały czas, bo bez tego powiązania sterownik w ogóle nie reaguje na ustawienia wprowadzone w zakładce Obwody CO.
2018-12-05 18:02
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Powiązanie co w pokojach powoduje że pompa zatrzymuje się po dogrzaniu pomieszczenia.
Sprawdź w zakłądce ustawienia pokoje histereze.
Obwód co1 lub co2 w zalezności co kto ma typ regulatora pokojowego i typ obwodu ustawić.
Obwó co1 temperatura w pomieszczeniu sprawdzić.
Obwód co1 zawór 4d zatrzymanie pompy po dogrzaniu sprawdzić.
Posprawdzaj to wszystko jeszcze raz.
Myślę ze to ma związek z priorytetami, histerezą, niewłaściwym czujnikiem zdefiniowanym, lub opcją zatrzymanie pompy po dogrzaniu.

2018-12-06 18:33
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
1.Powiązanie co w pokojach powoduje że pompa zatrzymuje się po dogrzaniu pomieszczenia - zgadzam się z Tobą tak się dzieje.


2.Sprawdź w zakłądce ustawienia pokoje histereze.

Histereza w zakładce ustawienie pokoje wynosi:



Ale ta histereza nie odnosi się tylko do otwartego okna?
W zakładce Ustawienia/Obwody CO jest definiowana histereza którą ustawiłem na 0.3C. Wg. mnie to według tego ustawienia powinno odbywać się sterowanie pompą.

3.Obwód co1 lub co2 w zalezności co kto ma typ regulatora pokojowego i typ obwodu ustawić.


Jak widać na zdjęciu ustawiłem obwód na pompa+reg.pokojowy jako, że nie mam 4D


4 Obwó co1 temperatura w pomieszczeniu sprawdzić.
Co mam sprawdzić? Temperatury są czytane z czujnika, harmonogram ustawiony - widać na zdjęciu w głównym poście.


5. Obwód co1 zawór 4d zatrzymanie pompy po dogrzaniu sprawdzić.
Nie mam 4D i siłownika, więc nie mam go włączonego. Czy obwód 4D nie odnosi się tylko do pompy 4D?

dodane 2018-12-05 18:19

Dobra, teraz widzę, że nie wyświetlają się obrazki które załączam. Naprawiłem, ale pierwszego postu nie mogę już edytować.

dodane 2018-12-06 18:33Widzę, że nikt mi nie może pomóc to może zapytam o takie podstawy:

Czy powinienem ustawiać sterowanie temperaturą tutaj:

Czy moze tutaj:




?
2018-12-06 18:45
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Część.😊 Zawsze możesz zadzwonić do nas na serwis 😊. Wszystko ustawiasz wykonujesz, w obwodzie Co. W  danym pokoju nic nie ustawiaj
dodane 2018-12-06 18:45Po osiągnięciu temperatury w mieszkaniu przez czujnik pompa może się wyłączyć ( jezeli czas pracy pompy 0) lub cyklicznie jeżeli czas pracy inny niż 0. 
Pozdrawiam. 
Użytkownicy online: DLA_KRYSI, Nadstmar, petr-kotel, sonbea