W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogromne spieki. Subskrybuj
2018-11-25 09:15
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Jak w temacie. Są ogromne, zawieszają się co parenascie godzin. W tych parametrach retortowy ecoal jest mała możliwosc regulacji powietrzem i nie daje rady tego zniwelowac.
U sasiada ten sam wegiel i jest git.
2018-11-25 09:36
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ustaw sobie grupowe , 
2018-11-25 09:47
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Chcialbym ale nie wiem jak bo grupowe mam na lato ustawione. Tam moc pieca mam chyba na 8kw to nie wiem czy to wystarczy zmienic czy cos wiecej.f edit ustawilem sobie na probe jest niedziela to potestuje jak cos zmienic to prosze o doradzenie
2018-11-25 11:54
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Witam wszystkich. Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o ustawienia sterownika. Mam ustawioną pracę automatyczną, zawór 4D na 6, wentylator korygowałem nawet do -5%, i kalafiory, które po kilku dniach w tylnej części podniosły ruszt awaryjny (teraz zaglądam codziennie i nie pozwalam na to). Zdarzyło się 3-4 razy w popiele niedopalony węgiel więc zmniejszyłem o 2 sek. czas pracy podajnika na podtrzymaniu (nie wiem czy coś pomoże).
Poproszę o merytoryczne wypowiedzi bez "na  uj to" lub "po cholerę tamto" ponieważ dopiero się uczę i nie wiem jak to ogarnąć . O grupowym nie mam pojęcia więc nie przestawiam.
esterownik.pl/device/17964
2018-11-25 11:59
  Skrzat1978 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
witam u mnie też spieki piec ogniwo ekoplus 25kw ustawiony retorowy grupowy czym regulować zeby zniwelować ten problem powietrzem czy?prosze o porade.
2018-11-25 12:14
  jurasa4 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
@jerzyruno
Nie wygląda dobrze praca wentylatora na 83% przy rozgrzewaniu pieca. Troszkę go poobserwowałem i pytanie mam jak z czyszczeniem pieca u Ciebie? Jak często i dokładnie? Jeśli czyścisz to trzeba będzie kombinować z grupowym, bo odbioru sakramenckiego u Ciebie nie ma, piec się odstawia co jakiś czas. 

ed
Przychodzi  mi na myśl jeszcze pozycja czujnika spalin, może źle jest umieszczony...?
2018-11-25 12:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Czyszczenie co 2 tygodnie, a wentylator pierwszy raz zaobserwowałem aż tak wysokie obroty. Zawsze były między 33-48 %. Jeśli chodzi o grupowe to chętnie przestawię tylko nie mam pojęcia co i jak ustawić na początek.
Czujnik spalin mniej więcej w środkowej części,przed chwilą sprawdziłem ,jest czysty
2018-11-25 12:29
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Skrzat. Na dworze póki co jest w miare ciepło. Ja bym zmniejszył moce kotła na min8kw - max 12kw albo tylko obie moce dać na 8 i poobserwować. W tej chwili, przypuszczam, masz gorąco w domku jak w piekarniku. Spieki próbuj likwidować nadmuchem ale ich ilość i wielkość też w dużej części może zależeć od węgla jakim palisz.
Jak paliłem "Silverem" z Obi miałem spieki, że trzeba było rozbijać pogrzebaczem bo nie chciały spadać do szuflady.
2018-11-25 12:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
W domu mam temperaturę 21,2 i póki co to nie dogrzało do ustawionej na 21,5 st.C ,a węgiel ? w workach ,ładny ,czarny pewny ale jaką ma wartość i skąd to nie wiem.
2018-11-25 13:09
  jurasa4 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
@jerzyruno
cały czas palisz tym samym węglem i ostatnio pojawiły się te spieki? Czy wcześniej miałeś inny opał?
Po odczytach wykresu widzę, że problemu z nadmierną sadzą nie miałeś. Wcześniej dom nagrzewał Ci się  do zadanej.
Jeśli to nie wina nowego opału, jeśli wcześniej ładnie wszystko hulało, to po pierwsze sprawdź czy grzejniki się nie zapowietrzyły. Potem zerknij na worki z węglem czy na pewno suchy opał sypiesz. Wyklucz przytkany komin i jak wsio prawilno wtedy kombinujmy z grupowym.
2018-11-25 13:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Pierwszy sezon palę w tym kotle i od początku tym samym węglem i z takimi spiekami .Wcześniej miałem zwykły piec i raz była temperatura za wysoka raz za niska ale dogrzewał zawsze. Komin czyszczony przed sezonem , węgiel na oko suchy, grzejniki niezapowietrzone tylko zastanawiam się czy nie będzie problemu z grzejnikami bo mam je zabudowane. Może podkręcić zawór 4d na 7-8 ?
2018-11-25 13:49
  jurasa4 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Raczej podnieś temp zadaną na kotle do 65. Pozostałe parametry zostaw i obserwuj po dobie od zmian. Spieków raczej nie wyeliminujesz ale poprawisz warunki spalania. Zawór 4D zmniejsz na 5. Zmniejszymy trochę odbiór i poprawimy komorę spalania. Went zmniejsz o 5% jako korektę ciągu kominowego i pozostaw na pełnym automacie.
Po tym zobacz czy spieki są ciut mniejsze. Niedopał może wynikać z wyrywania węgla z palnika przez spieki.
2018-11-25 14:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zrobiłem tak jak radzisz ,zobaczymy jutro czy się poprawi
2018-11-25 19:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
jerzyruno nie wiem jaki dom ogrzewasz czy masz zawór 3 lub 4 drogowy lub termostaty temp.zadaną ustaw z 3c więcej od cwu ,zatrzymanie pomp po dogrzaniu pomieszczeń daj nie ,bo teraz co chwilę rozpalasz układ i piec idzie na pełnej mocy około 2godziny czujka pokazuje temp w domu ok i wyłącza pompkę za chwile układ robi się zimny pompa się załączy i kocioł znowu pełna moc temp. w domu reguluj zaworem lub termostaty no chyba ze nie masz to wtedy przykrec grzejniki ,ustawiałem 25 chyba z 7szt i dałbym retortowe grupowe moc min i max 20kw 5 potórzen dmuchawa 45% hizteryza 0,9c ,algorytm wygaszania kotła tylko w grzaniu
Użytkownicy online: Artur164, dgrabarek, jahos, Kiki004, Oski, sp3lff