W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  SPIEKI pomocy Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2019-12-10 15:31
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
To podnieś ten powrót na 57*, a CWU na 62st  
2019-12-10 16:13
  Maniolo1959 Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
ok
dodane 2019-12-10 15:48maksimum temperatury CWU to u mnie 60 st.

Chyba by trzeba wejść do menu serwisowego.

dodane 2019-12-10 16:13Z obserwacji wynika że nie trzeba podnosić CWU DO 62 st. Wystarczy ustawić 3 stopnie różnicy pomiędzy zadaną CWU a powrotem. samo podniesienie powrotu załatwiło sprawę- pompa wyłączała się kiedy powrót osiąga 2 st powyżej zadanego. W tej chwili temperatura powrotu zwiększa się maksymalnie około 1,2 st od zadanej i pompa pracuje cały czas. Dzięki
2019-12-10 16:16
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Swoją drogą to zastanawia mnie ta wysoka temp. powrotu u Ciebie, czy aby czujnik jest we właściwym miejscu ? Żadne menu serwisowe wystarczy poprawka kalibracyjna czujnika  
2019-12-10 16:23
  Maniolo1959 Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
czujnik mam zabudowany na rurce powrotu do pieca, około 40 cm poniżej (przy samym kolanku) zaizolowany pianką i dobrze dociśnięty do rurki za pomocą opasek więc powinno być dobrze.
Pokombinuje jednak z kalibracją tego czujnika tak jak piszesz i dam znać. Dzięki za podpowiedź.

2019-12-10 17:32
  coolio Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Pompka cwu przy takich czy innych ustawieniach i tak bardzo często się wyłącza. Wystarczy że temp. Kotła spadnie choćby delikatnie poniżej temp. cwu w danej chwili i już sterownik pompkę odcina. Później żeby ją włączyć temp kotła musi być 2 stopnie wyższa niż temp cwu a gdy kocioł cały czas pracuje na skraju zadanej to jest to niemożliwe praktyczniejsze do momentu aż temp cwu nie opadnie.


Ps. Na to oszukanie czujnika nie wpadłem. Czyli w sumie wystarczy choćby wyjąć czujnik cwu z bojlera i pompka cwu będzie chodziła cały czas? Mam rację czy coś przekombinowałem?
2019-12-10 21:06
  Maniolo1959 Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
Zmieniłem w kalibracji czujnik CWU na -2  - było na +2,6. teraz mam wskazanie temperatury cwu 59,3 maks i pompa pracuje cały czas.
Zastanowiło mnie twoje pytanie odnośnie temperatury powrotu, że taka wysoka. Sprawdziłem kalibrację czujnika powrotu i okazuje się że jest ustawiona na +3,6.
Czy tak ma być ? czy można to dać na zero ?.
Wszystkie kalibracje które zmieniłem zapisałem żeby można powrócić do tych ustawień.
Co o tym sądzisz?
2019-12-10 23:05
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Na powrocie równie dobrze możesz obniżyć temp. o 2 st
@coolio pompa CWU przy ochronie powrotu wyłącza się gdy spełnione są dwa warunki : osiągnięta zadana min.temp.powrotu plus 2st histerezy oraz osiągnięta temp.zadana cwu
2019-12-11 10:28
  Maniolo1959 Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
Tak też zrobiłem, dzięki.
Muszę i tak zrobić po instalatorze kilka poprawek- czujnik zewnętrzny zabudował w wnęce okienka piwnicy - dziś u nas -6 a czujnik pokazuje -2( ogrzewa go ciepło z piwnicy) muszę często ingerować w krzywą grzewczą, muszę też wyrzucić radiowy pokojowy bo on mi nic nie daje- mam stary dom z 1932 r nieocieplony i na dodatek wilgotny i ja muszę utrzymywać stałą temperaturę bo inaczej mi szybko wychłodnie, a musi być ciepło bo mamy dziadków pod opieką.
Zamiast tego zabuduje ten drugi czujnik w ich pokoju z zestawu pieca, bo będę miał podgląd jaką mają temperaturę.
Zajrzałem dziś do pieca i jest ok. Jedyne utrudnienie to zmiana ustawień w zależności od temperatury na zewnątrz. Już musiałem wydłużyć podanie paliwa i skrócić przerwę żeby kociołek miał z czego dać ciepło, ale dzięki sterowaniu na odległość to nie jest problem, tylko te czujniki zabuduję i po kłopocie. Na automat raczej nie przejdę bo spalanie na ręcznej retorcie jest o wiele oszczędniejsze, a piec stabilniejszy. Dzięki za podpowiedź z tym czujnikiem cwu no i pompą cwu teraz ten powrót jest  stabilny i co też. Jeszcze raz DZIĘKI
dodane 2019-12-11 10:28Jeszcze jedno- długa przerwa i krótki czas podania paliwa to nie gwarancja niskiego zużycia. Sam tego doświadczyłem, gdy chciałem za wszelką "zaoszczędzić" Ci co mają nowe ogniwo z tym nowym palnikiem muszą uwzględnić ten przeciw zwój -spieki z popiołu są tutaj zmorą. Dojechał eko sun , jak spale ten węgiel ze składu,a mam tego 800 kg, zacznę ten nowy to odezwę się jak wygląda sprawa spieków popiołowych. Dziękuje Ci leON22 za pomoc, jesteś konkretny
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: adi_al, alek2104, bruno62, emaz, gsolarski, jolmarkal, piotr67