W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Nowa funkcja - opróżnij szufladę z popiołem Subskrybuj
2018-11-10 16:41
  w0jci0l Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Witam. Zastanawiam się czy można by wprowadzić nowość w sterowniku polegającą na informowaniu kiedy należy opróżnić szufladę z popiołem? Otóż myślałem nad takim rozwiązaniem, że użytkownik zaobserwuje przy jakim czasie pracy podajnika (i przy danym ekogroszku, którym pali) szuflada z popiołem jest pełna. Wtedy wpisuje wartość w parametr: CZAS PRACY PODAJNIKA DO ZAPEŁNIENIA SZUFLADY Z POPIOŁEM. Po opróżnieniu szuflady klika na parametr: SZUFLADA PUSTA. I wtedy np. na schemacie ma informację +/- kiedy będzie musiał opróżnić popiół. Co Wy na to?
2018-11-10 21:27
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Nie rozpędzać się tu proszę.
Pomysł jak każdy inny. Dla niektórych wspaniały, dla innych zupełnie niepotrzebny.
2018-11-12 10:01
  daf105szary Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
moja zona byla bardzo zdziwiona, ze w ogole trzeba popiol wysypywac....
2018-11-12 17:45
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Mąż sąsiadki umarł i ona po pół roku przyszła do mnie w zimę że coś z piecem jest nie tak bo sypie węgiel a on przygasa. Wiecie co było jak otwarłem drzwiczki popielnika. Ona nie miała pojęcia o piecu bo mąż się tym zajmował. Ona tylko sypała węgiel z worków.
2018-11-13 00:56
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Żadne rozpędzanie Panie Przemysławie, pomysł identyczny jak z powiadamianiem o pustym zasobniku na ekogroszek. 
Bardzo potrzebny lub jest na to rozwiązanie, wpisujemy ilość minut np. 300 nie do pustego zasobnika a do wybierania popiołu. Kocioł przyśle powiadomienie alarm pusty zasobnik tzn. czytaj wybierz popiół 😀😀😀
dodane 2018-11-13 00:56P.S. Wybierz popiół i dosyp eko.
2018-12-03 19:41
  Bartchez Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Jak dla mnie pomysł spoko, zazwyczaj jak człowiek ma dużo na głowie i nie zawsze pamięta o wszystkim. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do korzystania z takiej opcji.
2018-12-03 19:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Bartchez napisał » 2018-12-03 19:41
Jak dla mnie pomysł spoko, zazwyczaj jak człowiek ma dużo na głowie i nie zawsze pamięta o wszystkim. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do korzystania z takiej opcji.


Ludzie no proszę nie rzesadzajcie już ,  no chyba logiczne jest ze w zime  to co niektórzy to codziennie musza wywalić , ja wywalam co tydzien , czasami co 2 , a czasami jak bodziasty jak juz palnika nie widac
2018-12-04 08:36
  Djdd Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
nie trzeba dodatkowej funkcji, wystarczy że jak dosypuje się grochu to i przy okazji wyrzuca popiół - i po sprawie
Użytkownicy online: bohuslavice, damianb, Mariush, swacio, UkmBoiler