W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zapowietrzajaca sie instalacja Subskrybuj
2018-10-02 18:13
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich po przerwie letniej. 
Uruchomilem jakis tydzien temu moj piec ogniwo eko plus m 20kw. Dolalem wody do c.o. i mam taki problem ze grzejniki ciagle.mi sie zapowietrzaja. Np drabinka w lazience. Woda jest, odpowietrzalem juz kilkakrotnie grzejniki i ciagle bulgocze jak odkrece termostat na 100%. Czekam od was na sugestie, pozdrawiam 
2018-10-02 19:18
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Musisz odpowietrzać do skutku , pod warunkiem,  że gdzieś nie masz jakiegoś niewidocznego wycieku np.podłogówka podkręcaj na maxa wszystkie zawory , odpowietrzniki , dopuść wody do obiegu , " dołóż do pieca " załącz pompy potem wyłącz i obserwuj Tu masz pomocny artykuł na ten temat - ODPOWIETRZANIE INSTALACJI CO
2018-10-02 21:58
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Czy jest odpowietrznik automatyczny po stronie ssawnej pompy?
2018-10-03 07:17
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
gmaj 22 nie mam takiego odpowietrznika. Mysle czy niekupic automatow do 2 najwyzej polozonych grzejnikow. 
Ponadto mam zbiornik wyrownawczy na strychu. Oryginalnie hydraulik zalozyl w nim od gory rurke zakrzywiana na koncu. Mi zdarzylo sie dolewajac wody ze odkrecilem zawor zbyt mocno i przelew ze zbiornika wyrownawvzego nie nadarzyl odebrac i woda wykidala sie na zew. przez wspomniana rurke. Chcac uniknac podobnych sytuacji kuzyn( takze hydraulik) zalozyl mi zamiast tej rurki taki zawor bezpieczenstwa z mebrama w srodku. Mam podejrzenie ze instalacja zapowieyrza sie przez ten zawor wlasnie. Tzn. Dolewajac wody gdy juz naczynie sie napelni i zacznie sie przelewac do przelewu zasysa wode ze zbiornka w wyssa mi wode ze zbiornika i czesci instalacji. dobrze kabinuje???
Użytkownicy online: alicjas4, moma62, olivier2004, Zeb223F