W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  alarm "zadziałał termik CO" Subskrybuj
2018-03-17 12:44
  neuron Posty: 17 Ostrzeżenie: 0
witam...
mam problem - już drugą noc z rzędu pojawił mi się alarm "zadziałał termik CO" - nie mam pojęcia co może go powodować - może mi ktoś coś podpowiedzieć???
nie wiem czy to ma znaczenie, ale dodam jeszcze, że przez ostatnie półtora miesiąca mam problem z dużą ilością sadzy w kotle i dwukrotnie większą (jak to było do tej pory) ilością popiołu z dodatkowo dużą ilością spieków...  w tym czasie piec pracował w zależności od temperatur na dworze w trybie "auto-lato" lub "zima"
paliwo jest cały czas z tego samego źródła 

2018-03-17 14:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,jest w instalacji jakiś zawór 3D/4D ? coś co dławi nam wodę wypływającą z kotła ?
W podtrzymaniu zbyt często sterownik podaje paliwo. Spróbuj zwiększyć czas postoju podajnika do ok. 40 minut.

W parametrach zaawansowanych proponuje również zmienić algorytm wygaszania kotła na tylko grzanie

Co do spalania,wstaw może zdj palnika oraz popielnika.

Informacyjnie,paliwo z tego samego źródła nie oznacza tego że paliwo jest identyczne za każdym razem.

pozdrawiam
2018-03-19 21:28
  neuron Posty: 17 Ostrzeżenie: 0
tak jest zawór 3D - gdy za pierwszym razem doszło do wystąpienia alarmu pomyślałem o nim, bo jakby nie patrzeć był mocno przykręcony - 1 w skali  1-10, dlatego zmieniłem mu pozycję na 2, ale następnej nocy alarm wystąpił ponownie... mogę go jeszcze odkręcić, ale to już będzie dość ciepło w domu - a nie mam pomysłu jak inaczej tą temperaturę wtedy obniżyć 

dziękuję za podpowiedzi do zmiany pozostałych parametrów - pozmieniałem zgodnie z Twoimi zaleceniami... 

jutro zrobię fotki palnika i popielnika...

dzięki za wsparcie 
pozdrawiam
dodane 2018-03-19 21:28
witam znowu 
poniżej załączam wcześniej wspomniane zdjęcia palnika i popielnika












z tego popielnika to od jakiegoś czasu wyciągam dużą ilość spieków - takich jak widać na zdjęciu, no i jest tego bardzo dużo - kiedyś opróżniałem popielnik raz na zasyp, teraz muszę dwa razy :( 


ponadto małe sprostowanie co do zaworu 3D o którym napisałem w poprzednim poście - jego zakres nie jest od 1 do 10 - jak to napisałem tylko od 0 do 10, no i obecnie mam go na 2
Użytkownicy online: derek71, Jan727usz, Murasek1234