W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Sterowanie pompą podłogową przy pomocy czujnika temp. wewn. Subskrybuj
2018-02-11 20:23
  siendacz Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Nie posiadam czujnika temperatury podłogi. Czy jeżeli podłączę czujnik temperatury wewnętrznej pod zaciski czujnika temp. podłogi to będę mógł sterować pracą pompy podłogowej? Chodzi mi o to, żeby wyłączało pompę podłogową i utrzymywało w miarę stałą temperaturę w pokoju. 
2018-02-11 20:46
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
Ja mam zrobione tak, że po przekroczeniu temp zadanej w pomieszczeniu wyłącza pompę od podłogówki i działa ona cyklicznie w cyklu 4min pracy 6 min przerwy. Nie przepinałem nigdzie żadnego czujnika tylko czujnik temp wew steruje pompą. Nie mam w domu grzejników tylko samą podłogówkę. Ale jeśli posiadasz grzejniki to możesz obie pompy razem spiąć.
2018-02-11 21:07
  siendacz Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Mam i podłogówkę i grzejniki. Pompę CO chcę mieć cały czas włączoną, żeby grzejniki grzało a chcę sterować samą pompą podłogową. Chodzi o to, że jak się słońce oprze albo za dużo osób chucha w salonie to się robi za ciepło i dobrze jakby pompę wyłączyło. Na razie pompa jest podłączona do bezpośrednio do gniazdka. Wiem, że sterownik pokojowy załatwił by sprawę, ale tak się zastanawiam, czy można to zrobić z poziomu eCoala. 
2018-02-11 21:19
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
Włącz pompę CO do gniazdka na stałe, a pompę od podłogówki podłącz do sterownika w miejsce CO. Ustaw w obwodach CO: typ: pompa podłogowa i typ regulatora pokojowego: czujnik temperatury. Czujnik umieść w salonie i po robocie. Ja mówię o sterowniku pokojowym wbudowanym w sterownik kotła (ja akurat mam bruli v3.5, ale eCoal ma te same funkcje)
2018-02-11 21:27
  siendacz Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Też to jest jakiś pomysł. Spróbuję, dzięki
2018-02-12 04:16
  siendacz Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Już tak podłączyłem i wszystko śmiga tak jak chciałem. 
2021-10-10 19:29
  Ruda1 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam
Czy istnieje możliwość wyłączenia ogrzewania podłogowego tak aby grzały tylko grzejniki ?
Mam ustawione po starym właścicielu ze podłoga grzeje razem z kaloryferami. Wydaje mi się że jest za ciepło z podłogowym i wystarczyło by delikatnie podgrzewać na grzejnikach. 
Użytkownicy online: Jan46, marekg, Szido