W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienia w czasie nie obecności. Subskrybuj
2018-01-18 10:59
  Robert_Gizewo Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Wkrótce szykuje się wyjazd na ferie zimowe i zastanawiam się jak ustawić kocioł na okres nie obecności w domu. CWU ustawić na 30 stopni czy wyłączyć całkiem bo grawitacja zrobi swoje. O ile stopni obniżyć temperaturę w domu tak aby potem kocioł szybko nagrzał.  
Ma ktoś jakieś sugestie ?
2018-01-18 11:38
  Tommyle Posty: 129 Ostrzeżenie: 0
Ciekawe pytanie, które sobie nie raz zadaje gdzieś wyjeżdżając.
Ja tylko obniżam ogólną temperaturę na kotle o ok. 5 stopni i to wszystko.
Również jestem ciekaw innych opinii.
2018-01-18 12:09
  downhill Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
-Jeśli nikt w domu nie zostaje to wyłączyłbym całkiem CWU.
-Jeśli w kotłowni ciepło to nawet grawitację na CWU bym zakręcił jeśli jest taka możliwość+wyłączył pompę.

Dążyłbym do tego aby piec pracował jak najdłużej podczas mojej nie obecności aby nie dopuścić np.to zamarznięcia wody(pęknięcia rur):

-przykręciłbym zawór 4d,3d itd. tak aby w domu utrzymać choć 15stopni

2018-01-19 09:00
  damian_lisu Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
W przyszłym tygodniu również szykuję się na podobną operację, tym bardziej że zasobnik starcza średnio na 5 dni.
A więc umyśliłem sobie scenariusz następujący: całkowite wyłączenie pogodówki, wyłączenie CWU oraz nastawę na głowicach temp w pomieszczeniach rzędu 15 st. Do tego chyba jeszcze na programatorze wrzucę tryb zima/lato co by czarnego paliwa starczyło na tydzień.
2018-01-19 10:45
  miazio Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Ja wyłączam całkowicie CW i pompy cyrkulacyjne co do obniżenia temperatury w domu przykręcam tylko na kaloryferach o 1 oczko do dołu. Przerabiałem temat po tygodniu obniżonej temperatury np o 6 stopni ponownie chata wygrzewała sie 4 dni i poszło sporo węgla bo piec pracuje na maxa i sporo energii idzie w komin . Dotyczy to również obniżania temperatury w dzień itp. Jak dla mnie to złudne oszczędności.
2018-01-19 11:46
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Mam nadzieję , że macie jakieś zabezpieczenie awaryjne zasilania kotła w postaci np. UPS-a , bo inaczej wszystkie Wasze ustawienia może , pokrzyżować zwykły spadek napięcia 
2018-01-19 14:53
  damian_lisu Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
miazio napisał » 2018-01-19 10:45
Ja wyłączam całkowicie CW i pompy cyrkulacyjne co do obniżenia temperatury w domu przykręcam tylko na kaloryferach o 1 oczko do dołu. Przerabiałem temat po tygodniu obniżonej temperatury np o 6 stopni ponownie chata wygrzewała sie 4 dni i poszło sporo węgla bo piec pracuje na maxa i sporo energii idzie w komin . Dotyczy to również obniżania temperatury w dzień itp. Jak dla mnie to złudne oszczędności.



Brałem pod uwagę jeszcze drugą opcję, całkowicie wygasić kocioł na tydzień.
Teoretycznie oszczędność zostanie przepalona celem podniesienia pomieszczeń do temp zadanej. Po małych rozważaniach za i przeciw zdecyduje się tylko na wersję "economic" czyli obniżenie temp do 15 + wyłączenie CWU
2018-02-02 12:43
  proknet Posty: 38 Ostrzeżenie: 0
Też się borykam z tym problemem,
ale myślę, że zdalnie będę przełączał sobie lato/zima na parę godzin - węgla wystarczy a i do m się nie wyziębi.
pozdr
Użytkownicy online: adriankrecisz, JanCan