W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Zdalny dostęp do Bruli v3.5 Subskrybuj
2018-01-15 18:02
  kulilin Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam, zacząłem w tym roku przygodę z piecem ze sterownikiem Bruli v3.5, ponieważ mam w kotłowni gniazdo Ethernet podłączyłem piec do internetu i właśnie...

Zainstalowałem aplikację Bruli na smartfonie i po sieci lokalnej od razu znajduje mi urządzenie i wszystko działa poprawnie...

Problem pojawia się, gdy nie jestem w sieci lokalnej, dodałem urządzenie do konta na eSterownik poprzez wpisanie adresu IP i powiązałem je z kontem, ale zarówno eSterownik, jak i aplikacja mobilna na smartfonie nie mogą połączyć się z urządzeniem - poprzez strone internetową eSterownik - Urządzenie nie podlączone, aplikacja mobilna Bruli na smartfonie - Nie można podłączyć się do urządzenia, oczywiście wszystko jest podłączone i działa, jakieś sugestie, z góry serdecznie dziękuję za pomoc...
2018-01-16 07:09
  PrzemekP Posty: 1519 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
W aplikacji mobilnej Bruli należy zalogować się danymi do platformy eSterownik.pl a nie hasłem którym logujemy się w sieci lokalnej.
2018-01-16 08:13
  kulilin Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
W apce mobilnej Bruli loguję się właśnie danymi z platformy esterownik, widzę dodane urządzenie i po kliknięciu pojawia się komunikat, że nie można połączyć się z urządzeniem, urządzenie nie podłączone.
Zauważyłem, że czasami piec pokazuje mi offlane pomimo że jest podłączony, próbowałem jednak łączyć się gdy było online i też nie działa.
Nie wiem co jest przyczyną, po sieci lokalnej gdy jestem w domu działa super, a zdalnie nie potrafi się połączyć... Są jeszcze jakie ustawienia pieca? Dodam że bezpośrednio z platformy e sterownik też nie potrafi połączyć się z urządzeniem.
Ktoś miał podobny problem?
2018-01-16 08:30
  PrzemekP Posty: 1519 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Czy na panelu sterownika jest widoczne ID ? Jeżeli tak to możesz podać ?
2018-01-16 15:11
  kulilin Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Niestety nic takiego nie wyświetla (ID), sam już nic nie rozumiem, urządzenie jest online, dodaję je do esterownika i tu zaczynają się schody, z poziomu esterownika jak klikne przejdź do urządzenia, to po chwili wyskakuje urządzenie nie podłączone... Są jeszcze jakieś ustawienia? Wydawało mi się to banalnie proste, a jednak nie
2018-01-16 15:36
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,spróbuj sformatować kartę Micro SD. Możesz to zrobić z pozycji strony lokalnej sterownika ew standardowo korzystając z komputera. Pozdrawiam
2018-01-16 16:47
  kulilin Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Faktycznie jest opcja formatuj kartę SD, czy to pomoże, mogę tak po prostu to zrobić? Co jest na tej karcie, nie czasami jakieś sterowniki? Wolę się upewnić...
2018-01-16 20:58
  PrzemekP Posty: 1519 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Możesz śmiało formatować
2018-01-17 16:43
  kulilin Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Wczoraj już nie miałem czasu, ale po formacie karty pamięci, dziś rano zauważyłem, że sterownik się zaktualizował do nowszej wersji, pokazuje teraz ID urządzenia, ale jest offline, a wszystko podłączone, kolejna zagadka. Zauważyłem jeszcze, że tak jakby nie dopalał węgla po tej aktualizacji, czy to możliwe? Tak jakby teraz na tym samym ustawieniu, czyli automat retor-grupowy częściej podawał paliwo, jakby miał teraz krótsze przerwy pomiędzy cyklami podawania i węgiel nie zdąży się dopalić, a zdalnie dalej nie działa teraz mam dwa problemy zdalne sterowanie i nie dopalanie węgla :(
dodane 2018-01-17 16:43heh, teraz spróbowałem jeszcze raz zrobić wszystko od początku i dostęp zdalny działa po formacie urządzenie dostało nr ID i uaktualniło wersjęsterownika Bruli do 1.1.22.2. Wielkie dzięki za pomoc ze sterowaniem zdalnym.
Teraz tylko muszę zająć się prawidłowym ustawieniem spalania i tutaj proszęrównież o pomoc - udostępniłem urządzenie, wystarczy wpisać w wyszukiwarcekulilin Kamen 20kW/Bruli v3.5 lub po prostu kulilin.
Nie wiem jakie dane jeszcze potrzebujecie, jestem początkujący, to pierwszazima z tym piecem, miałem go już co prawda wcześniej, ale nawet go nietestowałem w trakcie budowy, bo budynek nie był ocieplony, nie było siłownikówna podłogówce itd...
Dodam tylko, że zawsze miałem na retorty-grupowe ustawioną ilość powtórzeńna 3 dla 20kW przy wcześniejszej wersji oprogramowania chyba 1.1.17.0 cośtakiego i węgiel spalał się dobrze i właśnie minimalnie mogłem ustawić 3powtórzenia. Teraz przy nowym 1.1.22.2 widzę, że min. to 2 powtórzenia i dziśzmianiłem na jakiś czas na 2, to było znacznie za mało i nie potrafił dobić dozadanej temp. lub trwało to bardzo długo, a jak zmienię z powrotem na 3, to niedopala węgla, bo zdąży spaść do popielnika niedopalony...
Wszelkie uwagi mile widziane, jeśli potrzebujecie jeszcze jakieśinformacje, to chętnie odpowiem...
2018-01-18 08:59
  downhill Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Cześć,
2powtórzenia na UMOWNEJ mocy 20kW to 22sekundy podawania ekogroszku (11sekund x2podania)
3powótrzenia na UMOWNEJ mocy 20kW to 33sekundy podawania ekogroszku (11sekund x3podania)  : )

Ustaw sobie śmiało moc min/max 16kW(9sek.podawania ma) i daj np.3podania to będziesz miał coś pomiędzy czyli 27sekund podawania : )
2018-01-18 19:08
  kulilin Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
ok, dzięki za informację i poradę, oczywiście wypróbuję
Użytkownicy online: adamz1973, czarzasty, jchar