W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Sposoby na wymiesznie ekogroszków w podajniku. Subskrybuj
2018-01-12 12:02
  downhill Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Witam. Może pytanie wydaję się proste/dziwne ale mam wątpliwości jak zasypać najefektowniej podajnik dwoma rodzajami ekogroszku. Palnik to jednak nie wielka przestrzeń na której jednocześnie mają znaleźć się jednocześnie DWA rodzaje ekogroszku podane przez ślimak. Myślę że jeśli wsypie nawet po jednym wiadrze 10L na przemian to i tak na palniku będą się te ekogroszki pojawiać bardziej na przemian a nie jednocześnie. Jedyny pomysł to: podczas zasypu rozdzielić chociaż prowizorycznie deską podajnik i jeden ekogroszek sypać na lewo a drugi na prawo. ps.mieszam bo: jeden za mocny + spiekający ; )

Jak to robicie u siebie? : ) Pozdrawiam.
2018-01-12 12:06
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Najskuteczniej? Łopata, przesypywać po jednej z każdej kupki i mieszać jak cement z piaskiem Potem wymieszany do zasobnika. Jak masz betoniarkę to pójdzie sprawniej i szybciej .
2018-01-12 12:07
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Na YT widziałem filmik jak gościu mieszał groch z wapnem w betoniarce. 
Także do JULI kupić betoniarkę  i mieszaj.
Lub pozostaje metoda gospodarcza  czyli równe proporcje do taczki i jedziesz łopatą. 
Powodzenia
dodane 2018-01-12 12:07Gmaj uprzedziłeś  mnie
2018-01-12 12:31
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Ja u siebie wywalam 4 worki miału na podłogę w piwnicy , dosycha sobie tak z 4 dni a potem na to 3 worki różu, pobebłam trochę łopatą i do wiadra.
2018-01-12 15:29
  downhill Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Betoniarkę to Panowie raczej sobie odpuszczę : D, chociaż brzmi kusząco hahah. Wapno łykam prozdrowotnie latem więc go do węgla nie sypne zatem : D Odchodząc od żartów to myślę że najpierw spróbuje patentu z deską która podzieli mi zasobnik na pół podczas rozpoczęcia zasypu a później jak już będzie więcej groszku to po prostu będę sypał jeden na lewo drugi na prawo : o
2018-01-12 18:53
  vascode Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
downhill napisał » 2018-01-12 15:29
najpierw spróbuje patentu z deską która podzieli mi zasobnik na pół podczas rozpoczęcia zasypu a później jak już będzie więcej groszku to po prostu będę sypał jeden na lewo drugi na prawo : o


nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie z zasobnika znika szybciej z lewej strony ;p

Użytkownicy online: bbneo