W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Programator pogodowy -tak czy nie?. Subskrybuj
2017-12-28 23:28
  Martivw Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam.Jestem nowym użytkownikiem OEP 16kw. (od pazdziernika mam piecyk ) mam włączoną  pogodówke .Piec zmienia zadana w zaleznosci od pogody .Chcialbym utrzymywac na piecu stała temp. około 60 C co jest lepiej zrezygnowac z pogodowej i przejsc na CO zadana 60C  czy zostac na aktywnej pogodowej.Nie chce miec za niskiej temp. na piecyku.Dziekuje za podpowiedzi i sugestie.
2017-12-28 23:52
  marcinwojciech Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
ustaw prawidłową temperaturę na krzywej pogodowej. tzn. minimalną temperaturę dla pogodówki
2017-12-29 15:49
  buhaj39 Posty: 122 Ostrzeżenie: 0
Wg mnie pogodowka ma sens tylko w polączeniu z siłownikiem zaworu 3D lub 4D i z regulatoem pokojowym.
Na piecu ustalamy wtedy stałą temperaturę a  temperatura wody idącej na ogrzewanie jest zalezna od ustawienia w krzywej grzania otwierając lub przymykając zawór.
Kocioł pracuje wtedy stabilnie a nie co chwila zmienia temperature zadaną.
Jest na tym forum naprawdę kilku obeznanych kolegów którzy napewno Cie poprowadzą.
Mi pomogli
2017-12-29 22:37
  Martivw Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam. Dzieki za szybka odpowiedz tak wlasnie mysle ze jak nie mam zaworów 3i 4 D to pogodówka nie potrzebnie zmienia mi zadana z 60 C na krzywa i spada temp. na piecu w zaleznosci od temp.na zewnątrz.Chciałbym utrzymac temp na poziomie około 58- 60 C mam pompe mieszajaca na powrocie i min.to 45C .Ze spalania jestem zadowolony piec pracuje w automacie tylko marwi mnie jak widze czasami ze schodzi to tem. 48C . To troche mało a grzejniki mam na głowicach wiec regulacja temp.w domu jest podłogówka tylko w łazience .Mysle ze wylącze pogodowa na stałe i zobacze przez kilka dni jak bedzie pracowal piecyk.Pozdrawiam OEP-lus użytkowników.
Użytkownicy online: henryk, UkmBoiler