W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zdalne sterowanie podłogówką Subskrybuj
2017-12-11 09:30
  crv08 Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Witam, proszę o radę. Mam Ogniwo ekoplus 10 kW ze sterownikiem eCoal v3,5. Niby wszystko jest ok ale chciałbym sterować temperaturą na podłogówkę zdalnie a nie ręcznie za pomocą termostatu z kapilarą. Czy będzie potrzeba jakieś zmiany, przebudowy zaworu 3d w inne miejsce. Parter to podłogówka ok. 67m2 oraz dwa grzejniki kanałowe. Na piętrze w 3 pokojach grzejniki z głowicami termost. plus podłogówka w łazience i holu 37m2. Czyli łącznie 166m2.
I jeszcze jedno, wydaje mi się, że ze sprzęgła są źle ( odwrotnie) wyprowadzone zasilanie. Zdjęcie instalacji poniżej 
2017-12-11 09:40
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
1/ Pompa sprzęgła obiegu kotłowego i dodatkowo pompa kotłowa???
2/ Sprzęgło samo w sobie jest dobrze podłączone do kotła. Podaj typ sprzęgła -  bo różni producenci inaczej zalecają podłączenie obiegu kotłowego.( ELTERM?) W obiegu wtórnym wyjścia rur mi się nie podobają. -zasilanie na podłogówke jest z dołu sprzęgła???? I co to za dodatkowy bajpas podmieszania poza 3 D?
3/ Opisz poszczególne rury , które wychodzą poza kadr .
4/ Zrób dodatkowe zdjęcie powrotu z tyłu kotła
5/Gniazdko elektr. nad podłogą?
2017-12-11 10:42
  crv08 Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Sprzęgło Taurus  TAUSH2




1 - podłogówka na pietro
2 - podłogówka na parter
3 - grzejniki na pietro
4 - grzejniki kanałowe na parter
5 - zasilanie CWU
2017-12-11 11:01
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
1/ Obieg kotłowy podłączony dobrze
2/ Obieg wtórny sprzęgła na odwrót- (powrót ma być podłączony do dołu) -nie miesza się krzyżowo, tylko strumieniami przepływu. 
3/ Jeśli nie mieszamy sprzęgłem, tylko 3D, to nie dajemy zaworu zwrotnego za pompa ogrzewanie podłogowego, a na powrocie.
Użytkownicy online: Rafaelus