W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Spalanie Subskrybuj
2017-12-07 14:50
  Samaelius Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich,

czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić ustawienia parametrów mojego kotła i zasugerować ewentualne zmiany parametrów,

https://esterownik.pl/device/8159

Chodzi przede wszystkim o spalanie, co by się nie działo to średnio 25 kg na dzień czy ciepło czy zimno na dworze.

Jak zaglądam do innych kolegów (choć wiem że nie ma co się sugerować) to 15 kg byłoby ok.

Kocioł ogrzewa dom ok. 100m2 + 300l CWU.
Dom dobrze docieplony, z nową stolarką okienną.

Na grzejnikach głowice termostatyczne bezprzewodowe sterowane FIBARO 
(jak nie ma nas w domu to skręca do 17 stopni), 
Ale także nie widzę  zmian z zużyciem węgla przed ich założeniem.



2017-12-07 15:15
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Bo koledzy nie palą w automacie tylko w grupowym a to zawsze jakas oszczednosc
, nie masz załączonej ochrony powrotu.
Masz zawó 4D ? bo na schemacie nie widać a parametry masz ustawione , 
Temperatura zadana na cwu 45 a na schemacie 17, nie masz czujnika cwu?
2017-12-07 15:50
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
25 kg na dzień przy 100 mkw to sporo... Pytanie jeszcze jaki to węgiel. Ja mam 100 mkw, co prawda boiler tylko 120 l, ale liczy się bardziej zużycie wody, niż wielkość zasobnika...
W domy 2 osoby ale niech to nie zamazuje obrazu, bo pobór wody dość spory.
Węgiel retopal 50% wymieszany z jakimś badziewnym Czeskim wynalazkiem za 550 pln / tona. Spalanie tego miksa mam na poziomie 20 kg, przy temperaturze w domu 25oC.
Widzę, że piec jest non stop w trybie praca... spróbuj dać mu więcej węgla, zamiast 7 daj 9 sekund. Zobaczymy co się stanie
2017-12-07 16:11
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Pytanie co dzieje się na palniku i w popielniku?
2017-12-07 18:02
  Samaelius Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Nie ma znaczenia jaki węgiel. Paliłem brunatnym w okresie przejściowym, teraz palę kamiennym. Od 3 lat srednia taka sama, można zobaczyć w statystykach.
Jeżeli chodzi o zużycie wody, to nie jest za małe.
Codziennie wanna wody + tyle co do zmywania i mycia.
dodane 2017-12-07 18:00sq9tbu nie mam zaworu 4D, ochronę powrotu wyłączyłem wczoraj bo chyba nie mam czym chronic.
Czujnika Cwu leży luzem, już tłumaczę instalacje.

Kocioł jest w garażu i do niego podłączona tylko pompa.
Rurami preizolowanymi ok 10m płynie czynnik grzewczy do domu i wpada do sprzęgła hydraulicznego i wraca na kocioł.

Za sprzęgłem mam dwa obwody sterowane dwoma pompami i sterownikami co i Cwu.

To tak po krotce.
dodane 2017-12-07 18:02Mamut,   na brunatnym jak i na kamiennym w latach ubieglych pali się dobrze z maym kopczykiem.
Od tygodnia palę kamiennym 25Mj lekko wilgotnym i pojawiają się spieki i zapadanie kopczyka
2017-12-08 10:33
  bigesdiges Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Kolego, spróbuj dobrze wygrzać dom przez tydzień i nie robić takich dużych skoków temperatury. Też mam fibaro + danfosy z-wave i jak robię większy skok niż 1,5*C na noc lub nieobecność to później dogrzanie pomieszczenia żre 2x tyle. Grzeje 100m2 domu na 23/24*C stopnie i firmę 50m2 na 20*C, dom ma ocieplone tylko 2 ściany 5cm styro i sufity wełną 100. W tym roku doszłą rekuperacja. Jak grzeję stałą temp za zaworem 4D i na grzejnikach spalam od 12-20kg, jak "oszczędzam" i daje na noc 17 to za parę dni ściany zimne, niby 23 stopnie ale czuć chłód, grzejniki pracują jak głupie, spalanie 25-27kg. Węgiel 25-27MJ. 
2017-12-08 12:05
  Samaelius Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
bigesdiges, temperaturę w domu mam komfortową, i nie potrzebuję dogrzewać domu.
Jeżeli chodzi o spalanie, to tak jak pisałem, przed założeniem danfossów, 
gdzie grzejniki grzały przez cały czas, było podobne.

Bardziej martwi mnie działanie kotła, bo przeważnie jest w trybie grzanie, a na podtrzymaniu tylko parę minut.
I pewnie to ma wpływ na zużycie węgla.

Tylko nie wiem jak ustawić kociołek, żeby było ok.

od począku jadę na automacie
2017-12-08 12:33
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
Zerknij na moje statystyki. Kocioł 15KW powierzchnia podobna do Twojej... temperaturę mam stałą zarówno na piecu jak i w domu...
2017-12-08 16:45
  Samaelius Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Gdybym zszedł do 18kg to bym był zadowolony. Teraz walczę z nowym węglem dużo spieków i po dwóch dniach cała szuflada pełna. Na brunatnym palił lepiej.
Użytkownicy online: slawjar1