W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Sklep esterownik.pl  Zasięg czujnika zewnętrznego BT2 Subskrybuj
2017-12-06 22:12
  slawtaz Posty: 103 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Chciałem sobie dać ten czujnik do garażu, który jest osobnym budynkiem w odległości ok 4m od domu. W linii prostej od pieca do czujnika jest jakieś 10m (w skrócie to w garażu dwie ściany, w domu też dwie ściany). Problem polega na tym, że jakość sygnału jest na poziomie 0-5%, co w rezultacie kończy się włączonym non stop alarmem braku komunikacji. Co ciekawe czujnik BT1 umieszczony w tym samym miejscu ma sygnał na poziomie 30-50% i ładnie śmiga. Oba czujniki są nowe i mają nowe baterie. Czy faktycznie BT2 ma tak kiepski zasięg przy przeszkodach, w porównaniu choćby do BT1? Czy da się temu jakoś zaradzić?  Trochę nie spodziewałem się tego, zwłaszcza, że oba czujniki w instrukcji mają podany taki sam zasięg w otwartej przestrzeni.
2017-12-07 10:36
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
W otwartej tak , w zamknietej nikt ci nie powie, musisz testowac ulozenie.
2017-12-10 23:06
  slawtaz Posty: 103 Ostrzeżenie: 0
Wiem o tym doskonale, że zasięg przy przeszkodach zależy od wielu czynników. Nie chodzi mi o to, by ktoś mi podał jaki jest zasięg w takich warunkach, bo to jest niewykonalne. Bardziej chodziło mi o to, że zakupiłem dwa różne czujniki teoretycznie o tych samych parametrach, które umieściłem w tym samym miejscu i jak widać nie radzą sobie tak samo, bo jeden jest ewidentnie gorszy od drugiego (mowa o zasięgu, nie dokładności pomiarów). Bardziej liczyłem na wypowiedź osób z ES, które ten czujnik robiły/badały/testowały i są w stanie powiedzieć, że tak w praktyce jest i nic się nie da z tym zrobić, a może po prostu mam czujnik z wadliwym modułem radiowym, czy coś innego. Może coś da się w tej kwestii sprawdzić, czy zrobić.

Pozdrawiam
Użytkownicy online: bonus, kleta667, rj1980, tsyrek