W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Prosba o pomoc w ustawieniach retortowy-grupowe na ekogroszku Subskrybuj
2017-11-20 20:17
  kmaslanka Posty: 66 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Prosba o pomoc w ustawieniu i poprawie mojeg EOP 25KW , pale ekogroszkiem mysłowice.


2017-11-21 12:56
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Witam
Proszę o zwiększenie ilości powtórzeń dla zadeklarowanych mocy dla 16kw ustawić 5 a dmuchawę 45% dla 20kw ustawić 5 a dmuchawę 50%. Jeżeli dochodziłoby do powstawania spieków lub zapadania "kopczyka" to odejmujemy dmuchawę o 2 punkty procentowe dla zadeklarowanych mocy.  Następnie histerezę przejścia na moc max 1.2 st. Trzeba też podnieść powrót bo ma za niską wartość. Jeżeli po stabilizacji pracy kotła temp powrotu nie podniesie się to trzeba temp na kotle podnieść.
2017-11-21 16:45
  kmaslanka Posty: 66 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Dziekuje za odpowiedz i porade. Jest Pan pierwsza osoba ktora mowi o zwiekszeniu dmuchawy ale warto sprobowac, niska temperatura powrotu moze byc dlatego ze mam wpieta podlogowke pod obieg dla grzejnikow i ze mam puszczone na grzejniki 36 z obznizona 2. histerezę przejścia na moc max od razu zmienic na 1,2 czy dopiero po tym jak bedzie sie kopiec zapadac ?
Użytkownicy online: